Veidai

2019.07.10 06:27

Šuns turėti neplanavęs Radzevičius, palydėjęs Starkų į veislyną, ir pats grįžo su augintiniu

žurnalistų šunys – broliai
Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.07.10 06:27

Nusprendęs įgyvendinti dukrų svajonę ir nupirkti joms šunį, žurnalistas ir keliautojas Martynas Starkus pasikvietė bičiulį ir kolegą Vytarą Radzevičių vykti drauge. Nors šis šuns įsigyti neketino, dabar abiejų žurnalistų namuose gyvena broliai borderkoliai Lemis ir Sidas.

Martynas pripažįsta, kad šuo buvo jo dukrų svajonė, o jis tiesiog pasidavė jų prašymams ir sumanė išpildyti jų svajonę. „Tai tikrai nebuvo skubotas sprendimas – nesu naivus, nors augintinio labiausiai norėjo dukros, jos dar per mažos rūpintis šuneliu, tad su žmona supratome, kad didžioje atsakomybės dalis teks mums. Taip ir nutiko“, – pasakoja Martynas.

Nusprendęs įsigyti borderkolių veislės šunį, jis drauge vykti į veislyną jis pasikvietė ir bičiulį Vytarą, tiesa, šis šuns pirkti neketino. „Tačiau veislyne pamačiau vieną likusį trispalvį šunelį ir neplanuotai įsigijau. Tiesa, borderkolio norėjau senokai – jie laikomi labai protingais, nors kartais tuo ir suabejoju“, – juokais pasakoja V. Radzevičius.

Žurnalistai ir keliautojai savo šunims parinko ir ganėtinai skambius vardus. Grupės „Motorhead“ lyderio Lemmy Kilmisterio garbei Martynas savąjį šunį pavadino Lemiu, o Vytaras savo borderkoliui suteikė grupės „Sex Pistols“ nario Sido Vicious vardą.

„Vienas iš mano tikslų buvo prisiversti daugiau vaikščioti. Galvojau, jog būtų šaunu bent valandą per dieną pravaikščioti miške, tačiau dažnai tai atidėliodavau „iki pirmadienio“. Kai atsirado Sidas, nori to ar ne, tenka keltis ir eiti.

Taigi šuo pakeitė rytinę mano rutiną ir pagerino gyvenimo kokybę. Kadangi tai ganėtinai aktyvi veislė, kuriai reikia netrumpų pasivaikščiojimų, jaučiuosi įgijęs ir treniruočių partnerį“, – džiaugiasi Vytaras.

Jam antrina ir Martynas, nors pasimdamas keturkojį, jis neturėjo tikslo aktyviau leisti laiką, dabar jis patikina, tik šuns dėka sižinojęs visus takus ir takelius besidriekiančius, per šalia namų esantį mišką.

Vytaras pasakoja, kad borderkoliai – aviganiai, tad didžiausia bėda, kad šie šunys nuolat nori ką nors ganyti, pavyzdžiui, automobilius ar dviračius, mielai lakioja su dūkstančiais vaikais, tačiau yra šeimyniški šunys, kurie moka elgtis su vaikais.

Birželį pirmąjį gimtadienį minėję broliai borderkoliai per pirmuosius metus patyrė ir kiek skaudesnių pamokų, sužinojo, kas yra veterinarai, gipsas ar lašinė. Sidui jo pomėgis vejotis automobilius kartą vos nesibaigė nelaime. Išbandymų netrūko ir Martyno Lemiui – žaisdamas su pagaliuku šunelis susižalojo.

„Gydytojai net buvo prakalbę apie tai, kad šuo nebeatsigaus ir jį teks užmigdyti, tačiau didžiulių pastangų ir mano žmonos kantrybės dėka, Lemis šiandien yra sveikas ir toliau džiugina mūsų šeimą“, – sako M. Starkus, neseniai eteryje pasirodžiusio muzikinio pokalbių šou „Vakarėja su Martynu Starkumi“ vedėjas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt