Veidai

2019.07.08 06:28

Viešumo kaina: LRT prodiuseriui Modestui Naudžiui atsiimti tenka ir už kitų televizijų klaidas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.07.08 06:28

LRT TELEVIZIJOS senbuvis Modestas Naudžius žiūrovams geriausiai pažįstamas iš ekrano. Tačiau didelę laiko dalį jis praleidžia ir už kadro – čia jam netgi labiau patinka. Apie didžiausius darbe ir gyvenime kylančius iššūkius jis kalbėjosi su laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėja Ugne Galadauskaite.

Anksčiau M. Naudžius ir pats yra vedęs LRT TELEVIZIJOS laidą „Labas rytas, Lietuva“ – tai truko ketverius metus.

„Su šia laida viskas yra labai gerai, išskyrus darbo laiką“, – juokiasi M. Naudžius, bet vėliau priduria, kad darbas ryte yra žavus savo neišsimiegojimu, galimybe pasitikti aušrą ir muzika, kurios rytinėje programoje niekada netrūksta.

Nors šiuo metu M. Naudžius prodiusuoja kitą laidą – „Laba diena, Lietuva“, nuo rytinės taip ir nepabėgo – kartais joje apžvelgia spaudą.

Paklaustas apie eteryje nutikusius kuriozus, M. Naudžius prisiminė visai nelinksmą įvykį, kai vieną žiemą laidą jis vedė smarkiai sirgdamas.

„Kalbinau žinomą teisininką ir, galima sakyti, kad kokiai sekundei praradau sąmonę. Po to nusipurčiau ir akimirką nebesupratau, apie ką kalbame. Buvo taip baisu! Tai truko gal sekundę, gal niekas net nepastebėjo, bet man tai buvo labai baisu“, – pasakojo M. Naudžius.

Jei esi jautrus, paskaičius komentarus, pagalvė bus šlapia nuo ašarų, reikia šarvų.

Todėl kai tenka ieškoti naujų laidų vedėjų, kandidatų M. Naudžius visada paklausia, ar gera jų sveikata. Tiesa, pasiteirauja ir apie jautrumą. Mat viešumas turi savo kainą – tenka atlaikyti užgriuvusį dėmesį, kuris ne visada yra malonus, o internete liejasi ne vien pagyros.

„Jei esi jautrus, paskaičius komentarus, pagalvė bus šlapia nuo ašarų, reikia šarvų“, – sako M. Naudžius.

Pats M. Naudžius komentarų apie save internete seniai nebeskaito. Išmoko susidoroti ir su įkyruoliais realybėje, kuriuos paprastai galima sutikti mieste savaitgalio vakarais. M. Naudžius teigė, kad taktikos jį išmokė vienas žmogus, pasirodo, tereikia pašnekovo paklausti, kaip juodu galėtų baigti pokalbį ir žmogus paprastai susipranta.

Gal kai kam norisi, kad būtum visada paradinis, kaip iš ekrano, bet nebūni toks visada.

„Lietuviai pakankamai kuklūs, jie nesibrauna į tavo erdvę. Bet jei žmogus išgėręs ar superkomunikabilus ir turintis daug ką pasakyti, jis nori pamokyti, kaip televiziją kurti. Būna, kad ir sumaišo televizijas – gauni išklausyti už visas. Tiesa, tokių atvejų nutinka vis rečiau“, – pasakoja M. Naudžius.

Dažniausiai žmonės M. Naudžiui sako, kad realybėje ir televizijos ekrane jis yra toks pat. Tačiau pats jis teigia, kad yra visaip.

„Gal kai kam norisi, kad būtum visada paradinis, kaip iš ekrano, bet nebūni toks visada. Gali būti ir nesusitvarkęs, ir pavargęs. Gali būti ir linksmas šeštadienio vakarą mieste“, – kalbėjo M. Naudžius ir pridūrė, kad vis dėlto, dėmesys jam nelabai patinka, o darbas už kadro daug malonesnis nei ekrane.

Paprašytas palyginti dvi LRT TELEVIZIJOS laidas, kuriose tenka dirbti – „Labas rytas, Lietuva“ ir „Laba diena, Lietuva“, M. Naudžius teigė, kad dieninėje įtampos yra gerokai daugiau nei rytinėje.

Pavyzdžiui, laidos „Labas rytas, Lietuva“ svečius ir temas galima suplanuoti prieš kelias dienas, o rengiant laidą „Laba diena, Lietuva“ tenka labai staigiai reaguoti į tą dieną vykstančius įvykius, tad išankstinio plano turėti neįmanoma.

Tiesa, dar daugiau įtampos, pasak M. Naudžius, buvo kai jam prieš penkerius metus teko dirbti Prezidentūroje. „Tai – proga, kuri daugiau gali ir nepasitaikyti. Galimybė politinį gyvenimą ir prezidentę pamatyti iš kitos pusės“, – darbą apibūdina M. Naudžius.

Visas pokalbis – laidos įraše:

„Laba diena, Lietuva“ prodiuseris Modestas Naudžius: žmonės tikisi, kad ir gyvenime esu it nužengęs iš televizijos eterio
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt