Veidai

2019.07.06 15:46

Šventė Britanijoje: pakrikštytas princo Harry ir Meghan Markle pirmagimis

atnaujinta 18.44
LRT.lt 2019.07.06 15:46

Britų karališkojoje šeimoje šeštadienį – svarbi šventė. Vindzoro pilyje įvyko princo Harry ir jo žmonos Sasekso hercogienės Meghan Markle pirmagimio Archie krikštynos, praneša BBC.

Ceremonijoje dalyvavo ir M. Markle mama D. Ragland, taip pat princo Harry tėvas princas Charlesas su žmona Kornvalio hercogiene Camilla. Karalienė Elžbieta II jau anksčiau pranešė, kad šventėje nedalyvaus dėl kitų įsipareigojimų.

Archie, kuriam šeštadienį sukanka du mėnesiai, pakrikštytas privačioje ceremonijoje. Joje dalyvavo vos 25 svečiai.

Šventę fiksavo mados fotografas Chris Allertonas, kuris įamžino princo Harry ir M. Markle vestuves.

Privačia krikšto ceremonija piktinasi dalis Didžiosios Britanijos gyventojų, kurie ir išlaiko karališkąją šeimą. Tiesa, kiti švente vistiek džiaugiasi ir pasidabinę karališkosios šeimos atributika laukia bent menkiausių naujienų iš ceremonijos.

Nors princas Harry ir M. Markle krikštynas nuo pašalinių akių slėpė, kai kurių karališkosios šeimos tradicijų nelaužė – savo mažylį rengė tokiais krikšto rūbais, kokiais kūdikiai puošiami daugybę metų. Tai – nėriniais puošti ilgi marškiniai, pasiūti pagal vyriausios karalienės Viktorijos dukters krikšto drabužius.

Toje pačioje Vindzoro pilies koplyčioje, kurioje šeštadienį vyko ceremonija, pakrikštytas buvo ir mažylio tėtis princas Harry, taip pat princo Williamo sūnūs George`as ir Louisas.

Princas Harry ir M. Markle neatskleis, kas tapo jų pirmagimio krikštatėviais. Bakingamo rūmai anksčiau skelbė, kad krikštatėvių privatumas saugomas jų pačių prašymu.