Veidai

2019.07.06 14:30

Slovėnijoje išdygo Melanios Trump skulptūra: internetas juokiasi, vietiniai lygina su „smurfe“

LRT.lt, BNS 2019.07.06 14:30

Pirmoji JAV ponia Melania Trump sulaukė pirmosios savo skulptūros. Kūrinys išdygo jos gimtinėje Slovėnijoje. Tiesa, ši jau sulaukė ne tik vietinių gyventojų, bet ir internautų pašaipų.

Skulptūra išdygo Ševnicos miestelyje, kuriame M. Trump gimė, rašoma BBC. Skulptūros idėja kilo JAV menininkui Brad Downey. Jis pasamdė slovėną kūrėją Ales Župevcui, dar žinomą Maxi vardu, o šis M. Trump skulptūrą sukūrė tiesiog iš medžio kamieno.

Mintis sukurti tokią skulptūrą B. Downey kilo vykdant projektą, kuris buvo pradėtas siekiant ištirti pirmosios ponios slovėniškąsias šaknis.

Interviu agentūrai AFP B. Downey papasakojo buvęs priblokštas sužinojęs, jog A. Župevcas gimė tais pačiais metais ir toje pačioje ligoninėje kaip ir M. Trump.

Pasak B. Downey, pokalbiai su Maxi jam leido į Melanios gimtąjį regioną pažvelgti vietos gyventojų akimis.

„Matai upę ir kalnus, kuriuos ji matydavo vaikystėje“, – sakė jis.

Negrabiai išdrožta žmogaus figūra nuspalvinta žydrais dažais, į viršų iškėlusi vieną ranką. Internautai spėjo pastebėti, kad greičiausiai menininkas siekė atkartoti M. Trump aprangą, pasirinktą jos vyro JAV prezidento Donaldo Trumpo inauguracijai.

„Suprantu, kodėl žmonės gali galvoti, jog (statula) galbūt neperteikia jos fizinio grožio", – naujienų agentūrai AFP sakė B. Downey. Tačiau galutinis rezultatas, anot jo, yra „nepaprastai gražus“.

Tačiau kūrinys sužavėjo toli gražu ne visus.

„Jei ši statula buvo sugalvotas kaip parodija, tuomet menininko pastangos buvo sėkmingos“, – AFP pareiškė architektūrą studijuojanti 24 metų vietos gyventoja Nika.

„Mes Ševnicoje galime tik juoktis ir kartu griebtis už galvų, prisimindami jų (Trumpų) katastrofišką reputaciją“, – pridūrė studentė.

Kaimyniniame Rožno kaime gyventi 66 metų Katarina vis dėlto yra įsitikinusi, jog statula yra „gera mintis“.

„Melania yra Slovėnijos didvyrė – ji Jungtinėse Valstijose pakilo į pačią sėkmės viršūnę“, – pareiškė ji.

Kai kurie vietiniai skulptūrą jau lygina su žydrais pasakų herojais „Smurfais“, prisimena ankstesnius nenusisekusius menininkų kūrinius.

Tiesa, kai kuriems nuoširdžiai gaila, kad skulptūra visai nepanaši į pirmąją JAV ponią.

Sevnica į smalsuolių akiratį pateko 2016-aisiais, kai JAV prezidentu buvo išrinktas D. Trumpas. Turistus į miestelį traukia M. Trump vaikystės pėdsakai. Tuo naudojasi ir vietiniai – atvykėliams siūlo įvairių su M. Trump susijusių suvenyrų.