Veidai

2019.07.04 11:09

Serialų „Vakarų pasaulis“ ir „Vaikštantys numirėliai“ gerbėjai džiaugiasi – Lietuvoje viešės aktorius Stevenas Oggas

LRT.lt 2019.07.04 11:09

Į Lietuvą atvyksta išskirtine išvaizda, apdovanojimus pelniusiu balsu ir puikia vaidyba garsėjantis Holivudo aktorius Stevenas Oggas. Kanadiečių kilmės įžymybė pasaulyje geriausiai žinomas už vaidmenis serialuose „Grand Theft Auto V“, „Vaikštantys numirėliai“ ir „Vakarų pasaulis“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Galime patvirtinti, kad rudenį vyksiantį trečiąjį „Comic Con Baltics“ aplankys dar viena pasaulinio lygio, Holivudo filmų, serialų bei vaizdo žaidimų žvaigždė – aktorius S. Oggas. Tai išskirtinė kino pasaulio asmenybė, galinti pasigirti ne tik stipriais ir įsimintinais projektais bei įkūnytais veikėjais, bet ir prestižiniais apdovanojimais“, – sako kasmetiniu tapusio populiariosios kultūros renginio organizatorius Darius Krasauskas.

Vaidyba susidomėjęs dar būdamas vaikas, S. Oggas karjerą pradėjo nuo aktorystės pamokų gimtajame Kalgaryje, Kanadoje. Kiek vėliau, paauglystėje aktoriaus tikslai ir pomėgiai kiek pakito – vaidybą į šoną nustūmė siekis tapti profesionaliu tinklininku.

„Dėl traumos pasibaigus jo kaip sportininko karjerai, S. Oggas grįžo prie savo vaikystės svajonės vaidinti. Po ilgų kelionių Kanadoje ir Europos šalyse bei kelių bandymų televizijos reklamose ir teatre, S. Oggo debiutas kine įvyko jam persikėlus į Niujorką – romantinėje komedijoje „Giving it Up“, pasirodžiusioje 1999 metais“, – sako D. Krasauskas.

Vėliau S. Oggas pasirodė tokiuose populiariuose JAV televizijos serialuose kaip „Law&Order“, „Westworld“, „Better Call Saul“, „Third Watch“, „Person of Interest“, „The Tick“ ir daugelyje kitų. Remiantis aktoriaus biografija tarptautinėje filmų duomenų bazėje IMDB, iš viso aktorius yra sukūręs netoli pusės šimto skirtingų filmų ir serialų personažų.

„Vis dėlto tarp reikšmingiausių jo sukurtų vaidmenų reikia išskirti 2013 metais įkūnytą Trevoro Phillipso rolę visame pasaulyje populiariame „GTA V“ žaidime. Tai vienas iš brangiausių, bet kartu ir sėkmingiausių vaizdo žaidimų visoje jų kūrimo istorijoje. Na, o Trevoras – vienas iš trijų pagrindinių ir, neabejotinai, pats įsimintiniausias šio žaidimo veikėjas“, – sako renginio organizatorius.

2014 metais vaidmuo „GTA V“ žaidime aktoriui pelnė prestižinį „New York Videogame Critics Circle Awards“ (liet. „Niujorko vaizdo žaidimų kritikų rato apdovanojimai“) apdovanojimą už geriausią vaidybą vaizdo žaidime. Taip pat už „GTA V“ įgarsintą Trevoro Phillipso personažą, S. Oggas du kartus buvo nominuotas kaip geriausias balso aktorius vaizdo žaidime.

„Tuo tarpu svarbiausias aktoriaus televizinis pasirodymas yra Simono personažas JAV televizijos seriale „Vaikštantys numirėliai“ („The Walking Dead“). Per beveik trejus metus šiame projekte, S. Oggas buvo ryškiai matomas tarp tokių serialo žvaigždžių kaip Andrew Lincolnas, Jonas Bernthalas, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden bei praėjusiųjų metų svečio aktoriaus Rosso Marquando“, – sako D. Krasauskas.

2010 metais pirmąjį kartą pasirodęs serialas rudenį žiūrovams pristatys jau dešimtąjį sezoną. Per šį laiką „Vaikštantys numirėliai“ aplink save subūrė dešimtis milijonų fanų, laimėjo daugiau nei šešiasdešimt ir buvo nominuotas dar keliems šimtams apdovanojimų. Tarp jų – ir „Auksiniams gaubliams“ (angl. Golden Globe Awards). S. Oggas šiame kultiniame seriale įkūnytas personažas ekranuose praleido beveik tris sezonus – nuo 2016 iki 2018 metų.

„Tikime, kad dėl savo atliktų vaidmenų ir fanams puikiai pažįstamos charizmos, S. Oggas bus vienas įsimintiniausių Lietuvą iki šiol aplankiusių Holivudo aktorių. Ypatingai įdomu tai, kad fanai turės išskirtinę galimybę gyvai išgirsti ne tik apie filmų ar serialų, bet ir apie kompiuterinio personažo kūrimo ypatumus“, – sako D. Krasauskas.

Susipažinti su S. Oggu, užduoti rūpimus klausimus, gauti autografą ar nusifotografuoti kartu gerbėjai galės rugsėjo 21-22 dienomis populiariosios kultūros renginio „Comic Con Baltics 2019“ metu, „Litexpo“ parodų rūmuose, Vilniuje.