Naujienų srautas

Veidai2019.07.02 21:40

Švedų seriale nusifilmavęs Ramūnas Rudokas: užsienio režisierių atrankose jaučiuosi kaip pirmakursis

pamatykite filmavimo užkulisius

„Tam tikrais aspektais esame pranašesni už savo užsienio kolegas, tačiau užsienio kūrėjams vis tiek dažniausiai esame epizodiniai, antro plano aktoriai“, – portalui LRT.lt sako aktorius Ramūnas Rudokas, nusifilmavęs švedų seriale „Hamiltonas“. Darbas su užsienio kūrėjais, anot jo, puiki patirtis, nors atrankos kartais priverčia pasijausti pirmakursiu.

Šį pavasarį sostinėje pradėtas filmuoti švedų serialas „Hamiltonas“, kurio bendraautoriai – lietuvių kino produkcijos kompanija „Dansu“. Televizijos serialas pasakoja apie švedų šnipą, dirbantį Švedijoje ir bandantį išnarplioti tarptautinį teroristų tinklą, nusidriekusį Rusijoje, Ukrainoje, Prancūzijoje ir Skandinavijos šalyse. Seriale nusifilmavo ir aktorius Ramūnas Rudokas, vaidinantis separatistų karininką vardu Kirilas.

„Skandinavų kine ar serialuose mes, lietuvių aktoriai, vaidiname rusus, ukrainiečius, baltarusius ar pan., o rusų kine – vokiečius, amerikiečius, skandinavus. Taigi esame beveik universalūs, matyt, tai mūsų stiprioji pusė“, – šypsosi R. Rudokas.

Švediškai dar neišmokau, tikiu, kad mėnesį ten pagyvenęs tikrai kažkiek išmokčiau.

Per daugelį metų jo filmografijoje susikaupė nemažai įvairiausių vaidmenų užsienio kūrėjų filmuose bei serialuose.

„Kai tik galiu ir turiu laiko, mielai priimu pasiūlymus. Jei tik šeima neišvarys iš namų, kad tiek daug dirbu, ir ateityje mielai filmuosiuosi. Man patinka vaidinant kalbėti svetima kalba, filmuotis svečiuose kraštuose. Tai turi savito žavesio“, – pasakoja aktorius.

Vis dėlto, pastebi jis, užsienio kūrėjų produkcijoje mūsų šalies aktoriams dažniausiai tenka epizodiniai, antraplaniai vaidmenys. „Tačiau ir nesitikime, kad užsienio publikai būsime tokie įdomūs, kaip garsiausi vietos aktoriai“, – priduria R. Rudokas.

Net ir būdamas žinomu aktoriumi gimtinėje, jis nekuria iliuzijų, kad ir užsienio kino kūrėjai sutiks kaip didžiausią žvaigždę: „Kad ir kokia būtų mano patirtis kine, užsienio režisieriai nežino, kas aš toks ir ką aš galiu, tad man tenka įveikti rimtas atrankas. Kartais tokiose atrankose pasijaučiu kaip pirmakursis, bandantis gauti vieną iš pirmųjų savo vaidmenų, tačiau tai ganėtinai įdomi patirtis.“

Lietuvos kino industrija yra pasiekusi labai aukštą lygį, tačiau nesukuriame istorijų, kurios sudomintų pasaulį.

Kino profesionalai svarsto, kad jei lietuvių aktoriai mokėtų bent šiek tiek švediškai, šios šalies kūrėjai dažniau pasiūlytų vaidmenų mūsų aktoriams. Vis dėlto Ramūnas kol kas mokytis švedų kalbos neskuba: „Esu nemažai keliavęs po Švediją, ten gyvena mano giminaičiai. Tai nuostabi šalis, tačiau švediškai dar neišmokau, tikiu, kad mėnesį ten pagyvenęs tikrai kažkiek išmokčiau. Lengvai mokausi kalbų.“

Tačiau aktoriui mieliausia kurti gimtinėje. „Čia aš atpažįstamas ir, tikiuosi, mane žiūrovai nori išvysti ekranuose“, – priduria jis.

R. Rudokas ne tik vaidina, bet ir pats režisuoja lietuviškus serialus bei filmus. Palyginęs lietuvišką ir užsienietišką kino kūrimo virtuves, jis sako didelio skirtumo nematantis – filmuoja tos pačios kameros, dirba puikūs operatoriai ir panašiai.

„Tikrai neatsiliekame. Daugelis dalykų priklauso nuo finansų, jei prodiuseriai suranda rėmėjų, ir Lietuvoje galime sau leisti labai daug. Galbūt mūsų aktoriai tiesiog daug ką nutyli, nepasako, kad jiems ko nors trūksta ar kažkas ne taip. Užsienio kūrėjai aktoriams skiria daugiau dėmesio, nes paprastai filmavimo aikštelėje dirba kur kas didesnė komanda“, – svarsto jis.

Kad ir kokia būtų mano patirtis kine, užsienio režisieriai nežino, kas aš toks ir ką aš galiu, tad man tenka įveikti rimtas atrankas, kuriose kartais jaučiuosi kaip pirmakursis.

Jo teigimu, Lietuvos kino industrija yra pasiekusi labai aukštą lygį, tačiau nesukuriame istorijų, kurios sudomintų pasaulį.

„Darbas su užsienio kūrėjais visuomet yra iššūkis, tačiau ir galimybė parodyti, jog esame profesionalai, mokame vaidinti ir turime stiprią aktorinę mokyklą. Manau, kad, tam tikrais aspektais žvelgiant, mes, lietuvių aktoriai, dirbame netgi geriau už užsienio kolegas“, – patikina R. Rudokas.

Seriale „Hamiltonas“ taip pat vaidina žinomi švedų aktoriai: Jakobas Oftebro (vaidino Oskarui nominuotoje kino juostoje „Kon-Tiki“, apdovanotas Berlinalės „Shooting Star“ apdovanojimu), Kristeris Henrikssonas (dukart apdovanotas geriausio aktoriaus prizu Švedijos kino apdovanojimuose), Rowena King (vaidino tokiuose filmuose kaip „Bucket list“, „Proof of Life“ bei tokio žinomumo serialuose kaip „Grey’s Anatomy“, „Midsomer Murders“, „Lie to Me“ ir kt.).

Serialo „Hamiltonas“ filmavimo užkulisiai – nuotraukų galerijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi