Naujienų srautas

Veidai2019.06.30 15:38

„Nacionalinė ekspedicija“ – jau Lietuvoje: jūra Aistei Plaipaitei tapo nemenku psichologiniu išbandymu

„Kelionė jūra tapo didžiausiu išbandymu. Net nenumaniau, kas laukia tų, kurie gyvena priekinėse laivo kajutėse. Teko save raminti, buvo psichologiškai sudėtinga“, – LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“ sakė LRT žurnalistė Aistė Plaipaitė.

„Nesu turėjusi panašios patirties, tad net neįsivaizdavau, kas manęs laukia. Tris dienas ir tris naktis praleidome jūroje. Iš Latvijos išplaukėme į Saremą, ten apsiūrėję kelis svarbiausius objektus, plaukėme atgal į Lietuvą. Pasikeitė laiko ir erdvės pojūtis.

Kadangi jaučiu šiokią tokią klaustrofobiją, teko apsiprasti su nedidele, vos 3-4 kvadratinių metrų kajute, kurioje nakvojome keturiese. Beje, mūsų kajutė buvo pačiame laivo priekyje. Tai sužinojusi laivo įgula pradėjo juoktis, ir sakė, kad pamatysim, ką reiškia būti laivo priekyje – atrodys skraidome. Taip ir buvo, unikalus jausmas bandyti užmigti, kuomet laivas sūpuoja ir liūliuoja. Galiausiai pavyko užmigti, o ir nuovargis nugalėjo“, – įspūdžiais su LRT RADIJO klausytojais dalijosi Aistė.

Jei užmigti sudėtinga, įgulos nariai patarė eiti į denį ir ilgai žiūrėti į kokį nors nejudanti objektą, pavyzdžiui, horizontą ar saulę – tai padės nusiraminti. „Reikia ir psichologiškai nusiraminti, neleisti sau panikuoti“ , – sakė ji ir patikina, kad plaukimas jūra jai tapo didžiausiu iššūkiu.

Aplankiusi Baltarusiją, Latviją ir Estiją, „Nacionalinė ekspedicija“ prisišvartavo Lietuvos uostamiestyje. Čia susitinka abi ekspedicijos komandos – ir tie, kurie keliavo jūra, ir tie, kurie į Klaipėda atplaukė Klaipėdos universiteto mokomuoju burlaiviu „Brabander“, vadovaujamu kapitono Valdemaro Vizbaro.

Toliau ekspedicijos maršrutas driekiasi per Žemaitiją. „Ten keliaujame todėl, kad Žemaitija švenčia 800 metų sukaktį. Liepos 6-ąją iškilmingai atplauksime į Kauną, kur su visais giedosime himną“, – sako Aistė.

Ekspedicijos dalyviai Lietuvoje aplankys:

birželio 30 d. – Kretingą, Palangą;liepos 1 d. – Plungę, Platelius;

liepos 2 d. – Telšius, Varnius;

liepos 3 d. – Kurtuvėnus;

liepos 4 d. – Šiaulius, Tytuvėnus;

liepos 5 d. – Ariogalą, Kėdainius;

liepos 6 d. – Kauną (finišas).

Ekspedicijos atradimus LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys nuo rudens rodomose laidose.

Taip pat skaitykite

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi