Veidai

2019.06.28 21:32

Viena mylimiausių karalienių – Viktorija: aktyvi ir ryžtinga monarchė

Rekordiškai ilgai Didžiąją Britaniją valdžiusi monarchė Viktorija buvo karūnuota šią dieną – birželio 28-ąją 1838-aisiais. Karalienė buvo labai populiari šalyje: tuo metu augo šalies ekonomika, vykdyta aktyvi ekspansinė politika.

Karalienė Viktorija šalį valdė rekordiškai ilgai – 63-ejus metus. Ją yra aplenkęs tik vienas asmuo – dabartinė Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II.

Politikoje Viktorija griežtai laikėsi neutralumo. Tačiau esant kritinėms situacijoms būdavo aktyvi ir ryžtinga.

Viktorija buvo labai populiari savo šalyje. Jos valdymo laikotarpis vadinamas Viktorijos epocha. Nors tai buvo kultūros sąstingio laikotarpis, tuo metu augo karalystės ekonomika, o vidurinysis gyventojų sluoksnis tapo įtakingiausia valstybės jėga.

Viktorija gimė 1819-aisiais gegužės 24 d. Londone. Jos tėvai – Kento hercogas ir Saksonijos-Koburgo princesė Viktorija. Sostą ji perėmė iš savo dėdės – Vilhelmo IV. Karaliene ji tapo sulaukusi vos 18 metų. Buvo ištekėjusi už Saksonijos–Koburgo–Gotos princo Alberto, su juo susilaukė 9 vaikų.

Išsamiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ (nuo 07.36 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Tarptautinės auskarų dienos proga kūno puošybos mėgėjai kviečiami parodyti viską, ką turi