Veidai

2019.06.28 12:14

„Nacionalinė ekspedicija“ išplaukė į jūrą: Robertas Petrauskas tikisi, kad Baltija parodys savo jėgą

LRT.lt2019.06.28 12:14

Penktadienį 9 valandą ryte dalis „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyvių burlaiviu „Brabander“ pajudėjo Saremos salos link. Tiesa, kelionė turėjo prasidėti diena anksčiau, tačiau tam sutrukdė nepalankus oras. Kai kurie dalyviai Baltijos jūra plauks pirmą kartą, todėl kelionės laukė su nekantrumu.

Ketvirtadienio vakare iš tos pusės, kur turėjo pajudėti burlaivis, pūtė 16–17 m/s vėjas. Todėl įgula ir „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai buvo priversti laukti palankesnio oro ir tikėjosi, jog penktadienį ryte jiems pavyks išplaukti.

LRT žinių vedėja Aistė Plaipaitė patvirtino, kad penktadienį ryte burlaivis pajudėjo Saremos salos link, kurią tikimasi pasiekti vakare. Ji su kitais „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviais prieš plaukimą jūra išklausė instruktažą.

„Mums papasakojo, kaip elgtis laive, kaip judėti denyje, ką liesti ir ko neliesti, kaip elgtis gelbėjimosi atveju ir netgi kaip grakščiai vemti“, – ketvirtadienį tiesioginės transliacijos metu kalbėjo A. Plaipaitė.

Tegu būna audra, didelis vėjas, tegul būna Baltijos jūra tokia galinga, kokia ji kartais būna.

Žurnalistė pasakojo, kad buvimas ant burlaivio „Brabander“ denio jai patinka nuo pirmos akimirkos.

„Vaikščiodama po laivą nenustoju aikčioti. Labai džiaugiausi savo kajute. Viskas man čia labai patinka“, – šypsojosi A. Plaipaitė.

Žurnalistas Edmundas Jakilaitis sakė, kad visi keliaujantys laivu buvo suskirstyti į vachtas, tai yra jūreivių pamainos budėjimo laive laikas. Jis kartu su A. Plaipaite budės nuo 4 valandos ryto iki 8 valandos ir nuo 16 valandos iki 20 valandos. Per savo budėjimo laiką jie turės rūpintis ir visos įgulos gerove.

Istorinių knygų autorius, laidų vedėjas Robertas Petrauskas LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže ketvirtadienį sakė, kad iššūkį plaukti jūra pasiruošęs priimti su visais įmanomais privalumais.

„Tegu būna audra, didelis vėjas, tegul būna Baltijos jūra tokia galinga, kokia ji kartais būna. Tai bus naujas, visai kitoks ekspedicijos etapas, nes jūra yra jūra“, – dar prieš plaukimą kalbėjo R. Petrauskas.

Tai nebus pirmas kartas, kai jis plaukia jūra, tačiau niekada to nedarė Baltijos jūra.

„Tikiu, kad šįkart bus viskas kitaip: su tokia gera kompanija ir su tokiu laivu niekada nesu plaukęs“, – geros nuotaikos nestokojo R. Petrauskas.

Jį šių metų „Nacionalinė ekspedicija“ žavi tuo, kad atsikėlęs ryte niekada nežinai, ką tą dieną kelionės metu rasi. Anot R. Petrausko, ji yra kitokia nei Ukrainoje.

„Teisinga būtų sakyti, kad ji yra suskirstyta į tam tikras dalis. Mes praplaukėme visą Dauguvą. Aš tikėjausi, kad ji yra gilesnė ir sraunesnė upė, tačiau joje daugiau akmenų. Dabar laukia kelionė jūra, o po to keliausime po Žemaitiją.

Kartais mes keliaudami toli, ieškodami svečių šalių, pamirštame brangenybes, kurios yra aplink mus. Taigi ši ekspedicija yra labai įvairiapusiška ir su skirtingais prieskoniais“, – kalbėjo R. Petrauskas.

Ankstesnių „Nacionalinių ekspedicijų“ dalyvė Monika Dobrovolskytė papasakojo, kaip kelionė burlaiviu „Brabander“ sekėsi iki Rojos miesto.

„Išplaukėme iš Klaipėdos tikėdamiesi pasiekti Rygą, tačiau pagal kitų dienų orų prognozes mes supratome, kad jeigu nuplauksime į Rygą, tai iš ten galėsime išplaukti tik žiemą. Todėl sustojome Rojos mieste ir laukėme „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyvių“, – tvirtino M. Dobrovolskytė.

Kaip „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai burlaiviu plaukia Saremos salos link, galite pamatyti A. Plaipaitės vaizdo įraše:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt