Veidai

2019.07.01 20:50

„Gustavo enciklopedijoje“ – ir piešti, ir tikri atlikėjai: Krysko virto undinėle, Mikutavičius – kaubojumi

LRT.lt 2019.07.01 20:50

Undinėlė Karmen Kriauklaitė (Karina Krysko), dainuojanti nuskendusio laivo „Titanikas“ liekanose, oro balionu padangę skrodžiantys Andrius Mamontovas ir Atlanta su „Kregždutėmis“ ar Baltaragio ariją traukiantis pats Gustavas – tokius vaizdus galima išvysti „Gustavo enciklopedijoje“.

Jau 20-metį „Gustavo enciklopediją“ kuriančiam LRT režisieriui Andriui Rakauskui fantazijos ir gebėjimų sukurti ką nors naujo ir smagaus niekada nestigo. Jo laidą kaskart nuspalvina įvairių Lietuvos ir užsienio dainininkų atliekama muzika.

Kam nuspalvinti pačius atlikėjus, toli ieškoti irgi nereikia: ir tai padaro pats A. Rakauskas. Kartais dainą užtraukia ir Gustavas ar koks kitas A. Rakausko sukurtas personažas, tačiau ne sykį „Gustavo enciklopedijos“ herojais tapo ir žinomi Lietuvos muzikantai.

Karina Krysko kartą tapo undinėle Karmen Kriauklaite, gyvenančia nuskendusio „Titaniko“ liekanose, o padainuoti posmelį jos atliekamos dainos neatsispyrė ir arabų burtininkas, džinas Chotabyčius, kurio mamai ši daina taip patinka.

Džinas Chotabyčius ir undinėlė Karmen Kriauklaitė atlieka dainą apie laivus, vandenynus ir jūrininkus

Baltaragio ariją iš pirmojo lietuviško miuziklo „Velnio nuotaka“ graudžiai mokėjo padainuoti ir pats Gustavas, tačiau visą ariją atliko žemės valdovas Milžinas, ieškodamas dukros Pavasarėlės, kurią apgaulės būdu pasisavino pats Pinčiukas – tai matyti archyviniame vaizdo įraše.

Gustavas ir Žemės valdovas Milžinas atlieka „Baltaragio ariją“

„Gustavo enciklopedijos“ laidelėse dėmesio skiriama įvairiausiai muzikai. Profesorius Kalėdauskas sugalvojo lietuviškus žodžius Louis Armstrong`o atliekamai dainai „Hello Dolly“ ir padainavo jos pradžią.

Louis Armstrong dainą „Hello Dolly“ atlieka pats profesorius Kalėdauskas

Kaubojaus rūbais apsirengęs, ant vagono stogo atsisėdęs, dykyne skriejantis ir dainą „Kur tas kelelis“ traukiantis Marijonas Mikutavičius – ir tokį vaizdą galima pamatyti „Gustavo enciklopedijoje“.

Kaubojus Marijonas Mikutavičius: daina ant traukinio!

„Gustavo enciklopedijos“ pasakų karalystėje esančiame naktiniame klube „Šikšnosparnio lizdas“ vyksta linksmybės. Piešti dainininkų antrininkai dažnai nė nežino, kad naktimis linksmina raganas, velnius, mumijas, vandenius ir dar bala žino kokius gyvius.

Būti nupieštam teko ir jau minėtam žinomam Lietuvos atlikėjui M. Mikutavičiui. Jis atliko dainą „Pasveikinkit vieni kitus“.

Marijonas Mikutavičius – „Pasveikinkit vieni kitus“

Dainą „Kregždutės“ Andrius Mamontovas ir Atlanta šįkart atliko oro balione, kuriuo skrodė padangę. Tiesa, ir šįkart jiedu buvo nupiešti dainininkų antrininkai. Žiūrėkite nuo 18.41 min.

Gustavo enciklopedija

Parengė Indrė Česnauskaitė.