Naujienų srautas

Veidai2019.06.27 08:06

Gražina Balandytė: mano gyvenimas – tikrų tikriausias stebuklas

„Nieko ypatingo nenuveikiau, o ir tie metai praskriejo kaip diena“, – kuklinasi legendinė kino bei teatro aktorė Gražina Balandytė, birželio 27-ąją mininti 82-ąjį gimtadienį.

„Man viskas gerai – gyvenu ir džiaugiuosi, tačiau gimimo dienos visuomet ir laukiu, ir bijau – tie metai bėga taip greitai. Rodos gyvenimas ilgas nueitas, tačiau jis praskriejo kaip viena diena, – portalui LRT.lt prisipažįsta G. Balandytė. – Keista, kad tas gyvenimas taip skuba, taip greitai bėga. Tačiau labai džiaugiuosi, kad iš vis į pasaulį atėjau. Jau tai yra tikrų tikriausias stebuklas – mane supa žmonės, sugebu bendrauti, matyti, girdėti, jausti. Tai yra nuostabu.“

Ji džiaugiasi, kad visuomet sulaukia daugybės sveikinimų ir šventės proga pasveikinti atvykusių artimųjų, atvažiuojančių su gėlėmis, dovanomis ir pyragais.

„Dėmesio išties netrūksta, tai labiausiai ir džiugina. Visus su malonumu priimu ir būnu be galo dėkinga“, – sako legendinė aktorė.

Teatre ji sukūrė apie aštuoniasdešimt vaidmenų, kine – apie dvidešimt, dirbo ir televizijos laidos vedėja, pelniusi „Auksinį scenos kryžių“, „Sidabrinę gervę“, gavusi Vyriausybės kultūros ir meno premiją bei Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžių.

Tačiau G. Balandytė sako, kad dabar susitikus su bičiuliais apie darbą niekuomet nekalba – ji kuklinasi nieko labai ypatingo nenuveikusi.

Aktorė dažnai būdavo tituluojama viena gražiausių lietuviškos teatro scenos moterų. O ar gali būti kitaip, jau pats vardas kilęs iš žodžio „graži“.

„Tiksliai ir nežinau, kam turėčiau būti dėkinga už savo vardą, tikriausiai krikšto tėveliams. Tačiau rimtai komplimentų nepriimu, galbūt tai malonus pajuokavimas“, – kukli išlieka garsi aktorė.

Legendos. Gražina Balandytė: aštuoniolikos priimta į teatrą, legenda tapo dar būdama gyva
Kelias į namus. Gražina Balandytė
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi