Veidai

2019.06.26 07:30

Jurijus papasakojo, kaip sekasi tesėti per „Euroviziją“ duotą pažadą: dar šiek tiek trūksta

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.06.26 07:30

Jau daugiau nei mėnesį Lietuvos atstovą „Eurovizijoje“ Jurijų Veklenko persekioja pažadas stoti į Šaulių sąjungą. Gerbėjai rašo žinutes ir atlikėjo teiraujasi, ar jis nepersigalvojo. Portalui LRT.lt Jurijus papasakojo, kaip sekasi pildyti šį savo norą.

Praėjo šiek tiek daugiau nei mėnuo nuo tos dienos, kai mūsų šalies atstovas Jurijus ant eurovizinės scenos traukė „Run With the Lions“.

Nusėdus emocijoms, atlikėjas pripažįsta, kad tai buvo vienas didžiausių gyvenimo nuotykių ir iššūkių. Pasiruošimas konkursui pareikalavo daugybės pastangų ir laiko, o savo eurovizinę dainą jis repetuodavo dešimtis kartų per dieną.

„Eurovizija 2019“. Lietuva. Jurijus – „Run With The Lions“

„Labiausiai Tel Avive vykusioje „Eurovizijoje“ mane labai žavėjo tempas, daug veiklos. Tačiau po konkurso man jos netrūksta ir Lietuvoje: dirbu, ruošiuosi koncertams, pasirodymams, esu kviečiamas į filmavimus. Tikrai pastebiu, kad po konkurso manimi domisi labiau“, – sako Jurijus ir tikisi, kad greitu metu tempas nesulėtės, o ir atostogų kol kas dar neplanuoja.

Nors Jurijui nesvarbu, ar dainuoti dešimčiai klausytojų, ar tūkstančiams, pasirodymą ant „Eurovizijos“ scenos, jis vadina magišku: „Tai buvo trys minutės, kurių visai neprisimenu. Jos tarsi kažkur dingo. Prisiminimai grįžta tarsi per miglą.“

Jau po finalo paaiškėjus, kad ir Jurijus turėjo jame pasirodyti, tačiau dėl apmaudžios italų komisijos klaidos, finalą jis stebėjo per televizorių, atlikėją užplūdo gerbėjų laiškai ir žinutės. Pats Jurijus sako, kad iš pradžių gal ir kirbėjo apmaudas, tačiau ilgai savęs nekankino ir gyvena toliau.

„Reikia išmokti priimti iššūkius ir savęs negraužti. Jei viską imsi į širdį, perdėtai reaguosi į kritiką, gali ir stogelis pavažiuoti. Įsiklausant kiekvieno kitų žodžio, gali nepastebėti, kaip pradėsi šokti pagal aplinkinių dūdelę. Būnant scenoje, reikia išlaikyti tvirtą stuburą“, – patikina Jurijus.

Beje, sportas ir fizinė veikla – dar vienas atlikėjo pomėgis. Vasarą jis tikisi išbandyti ir vandenlenčių sportą. Dar būdamas „Eurovizijoje“ atlikėjas neslėpė, kad jam patinka ir dar kiek kitokia fizinė veikla.

„Pirmas dalykas sugrįžus – būtinai užsirašysiu į šaulius. Gebėjimas apsaugoti kitą, žinojimas, kad reikalui esant galiu stoti už tėvynę – mane žavi ta mintis. Žaviuosi kariška stiprybe ir disciplina, tai padeda ir man, kaip dainininkui.

Kartais ir pavaidinu kariškį, bėgiodamas miške ir į kitus vyrus šaudydamas plastikiniais rutuliukais. Šratasvydis – pramoga, kai pamatai, kad vyrai yra dideli vaikai“, – prieš daugiau nei mėnesį kalbėjo Jurijus.

Jo pažadas neliko nepastebėtas ir ištikimi gerbėjai nuolat domisi, kada gi pagaliau Jurijus savo pažadą ištęsės. „Savo žodžio stengiuosi laikytis, žinoma, gyvenimas nėra tobulas, tad galbūt pavyksta ne visada. Vis dėlto, kalbant apie šaulius, visus reikiamus dokumentus jau nusiunčiau, beliko duoti priesaiką“, – sako atlikėjas.

Tel Avive Jurijus Veklenko buvo pasitiktas iškilmingai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt