Naujienų srautas

Veidai2019.06.25 21:09

Inga Jankauskaitė prisiminė karjeros pradžią: kad padainuotum laidoje, tekdavo praeiti griežtą atranką

archyviniuose kadruose – atlikėjos karjeros pradžia

„Kalbant apie kūrybą, gali būti tik per anksti, per vėlu niekada nebūna“, – įsitikinusi aktorė, dainininkė ir televizijos veidas Inga Jankauskaitė, karjerą scenoje pradėjusi daugiau nei prieš dvidešimt metų, o savo solinį albumą į pasaulį išleidusi tik šių metų pavasarį.

Aktorė, dainininkė, televizijos veidas Inga Jankauskaitė portalui LRT.lt sako, kad jos karjera dažnai klostosi tam tikrais etapais – vienu metu dominuoja kinas, vėliau jį keičia darbas televizijoje, teatras, muzika, o kartais viskas sukrenta vienu metu.

Kine, ji visokia – nuo susitepusios karjeristės „Zero III“ ar mergaičiukės filme „Kaip pavogti žmoną“ iki komiškosios Živilės juostoje „Trys milijonai eurų“ ar jautrios ir moteriškos Jurgos filme „Ir visi jų vyrai“. Kurį laiką ji buvo geriau žinoma kaip aktorė ir televizijos veidas, įvairių muzikinių projektų dalyvė bei teisėja, nors savo karjerą pradėjo kaip grupės „L+“ narė.

Muzikinis viešbutis. Grupės „L+“ dainos – „Aš regiu akis“ ir „Melancholija“

Grupės nebėra jau kone du dešimtmečius, aktyviai trejetą metų koncertavusi grupė nuveikė nemažai, o kai kuriuos jų kūrinius, pvz., „Ar tu ją matei?“, „Lūpos kaip vyšnios“, „Lauko vidury“, gerbėjai atsimena ir dainuoja iki šiol.

„Muzikinis viešbutis“. Dainuoja grupė „L+“

„Tada man buvo visi didingi šešiolika metų. Mes stovėjome prie Lietuvos šou verslo ištakų, kai viskas tik prasidėjo: pirmieji koncertai, festivaliai. Tada su grupe „L+“ daugelį dalykų darėme nė nežinodami, kaip tai iš tiesų turėtų būti daroma“, – pasakoja I. Jankauskaitė.

Anot jos, dabar žinomumas pasiekiamas ganėtinai lengvai, tik išlaikyti jį nepalyginamai sunkiau – atlikėjų kūrybai tenka brautis per begalinį informacijos srautą, triukšmą, gausybę vertingų ir nevertingų dainų, prastų tekstų, beprasmių laidų, straipsnių.

„Kasdienis informacijos ir naujienų srautas toks didelis, kad prasibrauti iš tiesų nelengva, tenka susidurti su milžiniška konkurencija. Tačiau žmogus, kuris atkakliai ir su atsidavimu dirba, visuomet stengiasi savo darbą atlikti gerai, jis tikrai išlieka įdomus ir žinomas“, – pastebi atlikėja.

Prieš daugiau nei du dešimtmečius išgarsėti taip lengva, kaip šiandien, tikrai nebuvo – reikėjo praeiti didžiulę atranką.

„Pamenu, būti pakviestam padainuoti televizijos laidoje, tikrai nebuvo taip paprasta, kaip dabar. Tikrai nebuvo taip, kad kiekvienas gali daryti viską ir bet ką“, – priduria ji ir sako, kad vis dėlto, geriausiai visus taškus sudėlioja laikas, jis geriausias vertintojas ir filtras, kuris vienus atsijoja, o kitus palieka.

Ir nors pirmuosius žingsnius scenoje I. Jankauskaitė žengė daugiau nei prieš porą dešimtmečių, savo solinį albumą „Mano vienintelis“ ir pirmuosius solinius koncertus didžiosiose šalies arenose surengė tik šių metų pavasarį.

„Visuomet turėjau savo koncertinę rusiškų romansų programą. Dabar žengiau žingsnį ir pagaliau šiemet išleidau savo muzikos ir tekstų albumą. Iš tiesų, vis dažniau pagalvoju, kad kalbant apie kūrybą, gali būti tik per anksti, nes juk niekada nebūna per vėlu.

Be to, kartais verta įjungti vidinį sietą, per kurį savo kūrybą persijotum ir paliktum tik tai, kas vertinga ir turi teisę pasilikti. Juk įrašyta daina pasilieka, tad ji turėtų būti to verta“, – sako Inga, paklausta, kodėl albumas pasirodė tik dabar.

Beje, vieną savo kūrybos dainą Inga pristatė prieš porą metų, ją įrašė drauge su atlikėju ir dainų autoriumi Linu Adomaičiu, su kuriuo kažkada drauge pradėjo eiti savo muzikiniu keliu dar grupėje „L+“.

Daina „Mylėt nelengva“ – jų bendro darbo rezultatas. Inga sukūrė širdį virpinantį tekstą, o L. Adomaitis – muziką ir aranžuotę. Kaip patys atlikėjai prieš porą metų yra sakę, šiam susitikimui patys ruošėsi kone dvidešimt metų.

„Visada sakiau, kad gyvenime nieko negali padaryti vienas. Matyt, dar viena priežastis, kodėl mano dainų albumas pasirodė tik šiemet yra ta, kad laukiau, savo vidumi kviečiau žmones, kurie mano svajonę galėtų įgyvendinti kartu su manimi, kurie mano kūryba tikėtų taip, kaip aš ja tikiu, girdėtų taip, kaip aš ją girdžiu.

Taigi komanda – labai svarbus dalykas ir labai džiaugiuosi, kad gerai pasistengus, man pavyko surasti žmones, padėjusius šiam albumui išvysti dienos šviesą“, – šypsosi I. Jankauskaitė.

Atlikėja lankysis ir naujame muzikiniame pokalbių šou „Vakarėja su Martynu Starkumi“. Žiūrėkite penktadieniais 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi