Veidai

2019.06.25 17:36

Gimtadienį mininti „Tele Bim-Bam“ siela Neringa Čereškevičienė: mano sumanymus diktuoja širdis

LRT.lt 2019.06.25 17:36

Daug metų vaikų ir jų tėvelių sekmadieniai prasidėdavo kartu tiesiogine LRT TELEVIZIJOS laida „Tele-bim-bam“, kurios siela –Neringa Čereškevičienė. Birželio 25 dieną dainininkė, pedagogė, vaikų darželio ir mokyklėlės įkūrėja švenčia 53-ąją gimimo dieną.

Melodingos, linksmos ir prasmingos „Tele-bim-bam“ sukurtos dainos iki šiol džiugina ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Vakaras su Edita“ N. Čereškevičienė yra sakiusi, kad dainų populiarumą paaiškinti paprasta. Jos įsitikinimu, viską lemia tekstas.  

„Visus mano sumanymus diktuoja širdis. Aš taip matau pasaulį. Man kartais kyla klausimų, galbūt truputėlį esu „atšokusi“, gal reikia realiau, paprasčiau į viską žiūrėti, bet taip jau yra – visose veiklose nuoširdžiai klausau savo širdies.

„Tele bim bam“. Dainelė apie dantukus

Tiek metų nugyvenusi tikrai žinau – nieko svarbesnio šitoje žemėje aš nesugalvosiu. Tik eiti širdies keliu ir kviesti žmones tai daryti kartu. Nieko teisingesnio būti negali“, – laidoje „Vakaras su Edita“ sakė N. Čereškevičienė.

Nuo jos neatsiejamos tokios dainos, kaip „Musė“, „Dvi draugės“, „Pupa“, „Baltoji varnelė“, „Mamos suknelė“. N. Čereškevičienė LRT PLIUS laidoje „Daiktų istorijos“ yra prasitarusi, kad nėriniuota mamos suknia tikrai egzistuoja ir jungia šeimą.

„Galima sakyti, kad daina „Mamos suknelė“ – mano gyvenimo pradžia, pagrindas ir esmė. Ji atsiųsta iš Amerikos, siūta pas siuvėją, o sagos trauktos. Ją tikrai matė ir mano tėtis, nes tėvai buvo klasiokai. Jiedu mokykloje draugavo ne vienerius metus, mama buvo klasės seniūnė, o tėtis – seniūno pavaduotojas“, – pasakoja N. Čereškevičienė.

N. Čereškevičienės tėtis savo žmonai meilėje prisipažino būtent tada, kai ji vilkėjo minėtą suknelę mokyklos pabaigtuvių vakaro metu. Vėliau suknelė atiteko dainininkei, tačiau drabužis jai netiko.

N. Čereškevičienė yra įkūrusi vaikų darželį ir pradinę mokyklėlę, tad ji vis dar daugybę laiko praleidžia su vaikais.

„Dabar dirbu visai kitą darbą, nors tai galėtų būti tąsa dalykų, kuriais užsiėmiau gyvenime. Išėjus iš Lietuvos televizijos ir pusmetį pailsėjus, atsirado erdvės mano senai svajonei – vaikų darželiui su meniniu ir pastiprintu emociniu vaikų ugdymu“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje  „Laisvės vėliavnešiai“ kalbėjo N. Čereškevičienė.

Daininininkė yra pelniusi „Lietuvos metų moters 2010“ titulą.

Gimę tą pačią dieną. Neringa Čereškevičienė
Asistentas vienai dienai. Neringa Čereškevičienė
Vakaro autografas. Neringa Čereškevičienė