Naujienų srautas

Veidai2019.06.25 11:45

Audrius Rakauskas-Gustavas švenčia gimtadienį: didžiausia dovana – leisti sau pasivaikščioti po miestą

LRT TELEVIZIJOS laidos „Gustavo enciklopedija“ kūrėjas Audrius Rakauskas gimęs iškart po Joninių. Birželio 25-ąją jam sukanka 53-eji. Portalui LRT.lt A. Rakauskas sako, kad audringi vakarėliai baigėsi sulaukus penkiasdešimtmečio.

Jau kelerius metus A. Rakausko gimtadieniai praeina ramiai. Tačiau anksčiau vyras švęsdavo su didele draugų kompanija, kaip pats sako – su akordeonais ir dainomis iki pat ryto. Dažnai bičiuliai suderindavo dvi šventes – ir gimtadienį, ir Jonines.

Pastaruosius kelerius metus A. Rakauskas gimtadienį mini santūriai, o šiemet bandys šventę pasidaryti tik sau.

„Gyvenu už miesto, kur daug gamtos, dabar man atostogos, tai jau norisi civilizacijos. Tad šiandien aš sau leisiu tiesiog pasivaikščioti po miestą. Juoba, kad vaikščioti reikia. Gal net sau kokį niekutį nusipirksiu, gal kažkas patrauks akį“, – svarstė A. Rakauskas.

Tiesa, vieną išankstinę dovaną jis sau jau įteikė – nusipirko kepurę.

„Mėgstu stilingas kepurėles, kurias dėvėdamas jaučiuosi galingas“, – juokėsi A. Gustavas.

A. Rakausko kuriamai laidai „Gustavo enciklopedija“ šiemet sukanka 20 metų.

Per šį laiką  A. Rakauskas sulaukė ne tik padėkų, bet ir priekaištų – už nevaikiškus personažus, už išimtą kritimo nuo kėdės, paragavus maisto, epizodą. O didžiausi laidos gerbėjai net savo vaikams yra davę Gustavo vardą.

Specialusis korespondentas Gustavas, dėvintis liemenę ir kepurę, iš pradžių atsirado laidoje „Labas rytas suraitytas“. Jis buvo pakviestas į kompaniją profesoriui Knysliui, kurį vaidino Raimondas Paškevičius. Profesorius laidoje pasakojo naujienas, o Gustavas – senienas (legendas apie tai, kas buvo seniai, ir dėl ko taip yra).

Prie laidos buvo prisijungusi ir Donalda Meiželytė. Bet vėliau ekrane iš trijulės liko tik jaunatviškas ir kiek naivus specialusis korespondentas Gustavas, kuriam vardą A. Rakauskas nusižiūrėjo iš seno animacinio filmo suaugusiems, o laidą pavadino „Gustavo enciklopedija“.

„Pirma laida buvo parodyta 1999-ųjų spalio 2 dieną. Iš pradžių laidą rodė kas dvi savaites. Bet metai po metų ir taip įklimpau, kaip musė į gintarą ar į barščius“, – neseniai portalui LRT.lt pasakojo A. Rakauskas.

Taip gardu, kad sukasi galva: krūva Gustavo kritimų vienoje vietoje!
Gustavo enciklopedija. Kelionė su Keistuolių teatro aktoriais
Gustavo enciklopedija. Paukščių gyvenimo netikėtumai
Gustavo enciklopedija. Pasaka apie prarytą saulę
Gustavo enciklopedija. Arabų burtininkas, džinas Chotabyčius
Gustavo enciklopedija. Gustavas keptuvėje kepa picą!
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi