Veidai

2019.06.25 11:21

„Nacionalinės ekspedicijos“ dalyvį Bumblauską žavi plaukimas Dauguva: tada nereikia daug dirbti

„Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai jau aplankė nemažai Lietuvos istorijai svarbių vietų Latvijoje, nepraleido progos atšvęsti Joninių kartu su Kuoknesės folkloro ansambliu. Šiuo metu „Nacionalinė ekspedicija“ artėja prie Rygos, kurią turėtų pasiekti trečiadienį.

„Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai plaukdami Dauguva turi galimybę pasigrožėti Latvijos pilimis. Anot profesoriaus A. Bumblausko, Latvija turi kur kas daugiau pilių nei Lietuva. Istorikų komanda jau lankėsi prie penkių pilių – Turaidos, Siguldos, Cėsio, Aizkrauklės, Lielvardės.

A.  Bumblausko papasakojo, kaip istorikų komanda prie Aizkrauklės pilies imitavo kunigaikščio Traidenio kariuomenės išsilaipinimą. Pasak profesoriaus, iš kunigaikščio Traidenio istorijos nėra daug tiksliai žinomų įvykių. Kunigaikštis su kariuomene minėtose vietose buvo 1279 metų pavasarį ir dalyvavo kruviname mūšyje.

Trečiadienį „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai tyrinės Rygą. Šis miestas, anot A. Bumblausko, Lietuvos istorijoje beveik neturi konkurentų.

„Ryga buvo artimesnė ir svarbesnė nei Maskva, Varšuva ar kiti. Rygoje buvo nukaldintos Mindaugo ir Mortos karūnos. Netgi galima sakyti, kad būtent čia ir prasidėjo tikroji Lietuvos istorija“, – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pasakojo profesorius.

Bumblauskas patikino, kad jį ypač žavi plaukimas Dauguvos upe.

„Kai keliavom Dniepru, daugiau būdavome sausumoje. Todėl labai trūko plaukimo. Labai geri jausmai aplanko plaukiant – saulė šviečia, gali dainuoti, visi atsipalaidavę. Daug dirbti nereikia, kol plaukiame nuo vieno taško iki kito, o laivo juk nepaspartinsi“, – juokavo profesorius.

Jo tikinimu, laivu įveikti 10 kilometrų trunka apie valandą.

„Jeigu plauki 40 kilometrų, tai trunka keturias valandas. Tai reiškia, kad tas valandas gali tiesiog svajoti“, – sakė A. Bumblauskas.

Daugiau apie tai – laidoje (nuo 28.20 min.):

„Labas rytas, Lietuva“. II dalis. Lietuvoje didžiausia vaistinė – Baltijos jūra, kurioje aptinkama įvairių medikamentų