Veidai

2019.06.22 20:31

Šeši „Dėkingumo žurnalo“ autorės Linos Nikitinaitės patarimai, kaip pagauti laimės paukštę

„Dėkingumo žurnalo“ autorė Lina Nikitinaitė viešėjo Rimantės Kulvinskytės laidoje „Įkvėpk. Iškvėpk“, kur moterys kalbėjosi apie dėkingumą ir kaip jo galima išmokti. Vėliau R. Kulvinskytė paprašė savo pašnekovės pasidalinti savo pačios laimės receptais.

Pateikiame 6 patarimus, kurie ir pačią Liną Nikitinaitę padaro laimingą:

1. Dėkok. Visuomet buvau ir būsiu širdyje dėkingumo ambasadorė, nes tai puikus vaistas blogai nuotaikai „sutvarkyti“. Kiek nedaug reikia, kad taptum laimingu žmogumi – užrašyti bent 5 dalykus, už kuriuos esi dėkingas šiandien. 

Buvau ir esu nuoširdžiai nustebusi, kad dėkingumas gali žmogui tiek daug padaryti: pakeisti gyvenimą, pagerinti sveikatą, padidinti pinigų sumą, pagerinti gyvenimo kokybę, kaip ir santykius tiek su savimi, tiek ir su aplinkiniais, kt.

Pati matau, kaip mano gyvenimas, dėka dėkingumo, pasikeitė per 10 metų ir dabar džiaugiuosi puikiais gyvenimo rezultatais. Taip pat džiaugiuosi, jog visuomet sulaukiu atsiliepimų, kaip dėkingumas pakeitė žmonių gyvenimus, kurie įsigijo mano sukurtą „Dėkingumo žurnalą“. Pradėjus nuo dėkingumo, atrandi tiek daug gražaus šiame gyvenime ir vaizdas tik gražėja.

2. Medituok. Kas rytą skiriu bent 10 min. meditacijai, kad pasisemčiau jėgų iš kosmoso, nes ypatingai moterims tai labai svarbu, taip pat tai yra aukščiausias energijos gavimo lygis moterims, kaip ir dėkingumas. Juk iš mūsų vyrai bei vaikai semiasi energijos, todėl jeigu norime, kad sektųsi mums, pasirūpinkime, jog mūsų vyrai gautų daug teigiamos energijos iš mūsų, moterų.

3. Visuomet mokykis/Būk smalsus. Prieš 12 m. perskaičiau nuostabiausią knygą „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“ (D. Carnegie), kurioje išmokau vieną svarbiausių pamokų – klausytis ir įsiklausyti. Kiekvieną kartą paėmusi knygą į rankas, peržiūrėjusi vaizdo įrašą ar susitikusi su draugais, įdėmiai klausausi, nes išmokstu daug daugiau, nei pati kalbėdama ir dalindama energiją.

4. Keliauk į vidų. Daugelį metų keliavau, man labai patiko ir vis dar patinka, nes tikiu, jog kelionių metu gali labai daug atrasti, pažinti, patirti. Tačiau 2019 m. nustojau keliauti į kitas šalis ir pradėjau keliauti į savo vidų.

Nustebau, kaip ten gražu ir kiek daug ten dar neatrasta! O kiek daug pinigų tuo pačiu sutaupiau... Žinau, jog ne visi nori keliauti į savo vidų, todėl užgožia savo vidinį balsą televizija ar kitais išoriniais garsais, tačiau tai geriausiai investicija, kuri atsiperka be galo kokybišku gyvenimu.

5. Mylėk save pirmiausiai. Tai buvo mano didžiausia pamoka, kurią pradėjau mokytis 2018 m. po skaudžių skyrybų, už kurias esu labai dėkinga. Visuomet atiduodavau labai daug savęs ir greitai tapdavau nebeįdomi tiek sau, tiek kitiems, todėl nors ir turiu nuostabius santykius dabar, mano kasdienis tikslas – mylėti save labiausiai, nes tik tuomet turiu ką pasiūlyti kitiems, ypatingai savo mylimam vyrui.

Žinau, jog kai kam tai atrodo neįmanoma arba skamba labai savanaudiškai, tačiau taip nėra. Kai myli save ir esi pilnas savęs, neieškai netobulumų ar blogų dalykų, tiesiog myli kitus bei turi ką pasiūlyti. Puiki knyga moterims – „Meilė sau, arba Kuo atrakinamos moters savivertės durys“ (R. Lapinskaitė).

6. Pasitikėk gyvenimu. Pamenu save dar jauną, kai skubindavau gyvenimą bei jo įvykius ir labai netoli pasistūmėdavau. Dabar mėgaujuosi gyvenimu, leidžiu jam vykti, nes pilnai pasitikiu ir žinau, jog niekas mūsų gyvenime nevyksta veltui.

Planas jau parengtas ir daug geresnis, nei mes patys tikimės, todėl mėgaukimės kiekviena minute, kurios taip sparčiai mažėja. Žinoma, būkime sąmoningi ir prižiūrėkime savo mintis, nes mintys gali įtakoti tiek pozityvius, tiek negatyvius gyvenimo rezultatus, todėl mylėkime gyvenimą bei būkime už jį dėkingi ir leiskime jam vykti.

Šie L. Nikitinaitės laimės patarimai ir savo pačios atradimai buvo publikuoti laimesdieta.lt. R. Kulvinskytės ir L. Nikitinaitės pokalbį apie dėkingumą laidoje „Įkvėpk. Iškvėpk“ galite išgirsti įraše: