Veidai

2019.06.22 10:53

Estrados primadonai Nijolei Ščiukaitei – 79-eri: nors ant scenos yra reta viešnia, tačiau jos dainos nepamirštamos

LRT.lt2019.06.22 10:53

Su vienos žymiausių visų laikų lietuvių estrados dainininkių Nijolės Ščiukaitės dainomis užaugo kelios kartos. Birželio 22 dieną jai sukako 79 metai. Nors mikrofoną į rankas ji pastarąjį dešimtmetį paima labai retai, tačiau N. Ščiukaitės dainos skamba iki šiol.

Kas neprisimena dainų „Skinsiu raudoną rožę“, „Senelis“, „Mes išliksim jauni“, „Po svyruokliu beržu“. O be jų, N. Ščiukaitės repertuare dar daugiau nei šimtas dainų. Pati dainininkė LRT TELEVIZIJOS žurnalistams yra prisipažinusi, kad jai mieliausia ir artimiausia daina yra „Keturiasdešimt kaštonų“.

Kaip ir dauguma atlikėjų, N. Ščiukaitė dainuoti pradėjo dar vaikystėje ir savo pasirodymus rengdavo atsistojusi ant kėdės. Tiesa, jaunystės metais jos dėmesį traukė ne tik muzika, nesvetimai jai buvo ir sportas. Mokykloje dainininkė  žaidė tinklinio rinktinėje, priklausė krepšinio komandai.

Prieš keletą metų LRT buvo pristatytas muzikinis kino filmas „Nijolė Ščiukaitė. Viskas prasideda tavim“. Tuomet filmo scenarijaus autorius Kazimieras Šiaulys atskleidė, kad įkalbėti N. Ščiukaitę imtis filmo kūrybos nebuvo lengva.

Dokumentinis filmas „Nijolė Ščiukaitė. Viskas prasideda tavim“

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbinta dainininkė sakė, kad sužinojusi, jog apie ją bus kuriamas filmas, ji sutriko.

„Atvirai sakant, aš tiesiog sutrikau: ką dar apie mane galima pasakyti, rodyti? Atrodo, kad per daugybę darbo metų scenoje jau viską išdainavau ir išpasakojau. Bet buvo malonu“, – tuomet sakė N. Ščiukaitė.

Dainininkė yra koncertavusi daugelyje pasaulio šalių, tačiau LRT žurnalistams N. Ščiukaitė tvirtino, kad maloniausias prisiminimas iš koncertų laikų jai yra jausmas, kai po gastrolių sugrįžti namo.

Prisiminkime. Dainuoja Nijolė Ščiukaitė

N. Ščiukaitė – pirmoji, kuriai 1975 metais buvo suteiktas Lietuvos nusipelniusios artistės garbės vardas. O jau atkūrus nepriklausomybę ji buvo apdovanota vienu iš didžiausių valstybinių apdovanojimų.

Deja, 2006 metais mirus vyrui kompozitoriui Juozui Tiškui dainininkė surengė atsisveikinimo koncertą ir nuo tada mikrofoną į rankas paima itin retai. 

N. Ščiukaitės jubiliejinis kūrybos vakaras.
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt