Veidai

2019.06.23 08:40

Prisiminkime: Kernavės piliakalniai tapo senovės Roma, čia vaikštinėjo ir Holivudo aktorius Gerardas Butleris

LRT.lt2019.06.23 08:40

Šiandien su pasididžiavimu sakome, kad Vilniuje buvo filmuoti garsieji serialai „Karas ir taika“ ar „Černobylis“. Tačiau jau mažai kas prisimena, kad beveik prieš porą dešimtmečių Lietuvoje buvo filmuojamas miniserialas apie žymiojo hunų vado Atilos gyvenimą ir jo karo žygius. Kernavėje viešėjo ir Holivudo žvaigždės.

Tai buvo įspūdingas projektas, daugiausia filmuotas Lietuvoje. Kernavės apylinkės ir piliakalniai virto mūšio lauku, čia išdygo dvarai, pilių fragmentai, karių palapinės. Dvidešimt pirmąjį amžių pradėjusios Lietuvos peizažai filmavimo komandos dėka vos per kelias dienas virto Senovės Roma ir Galija.

Kernavės piliakalniuose atgijo senovės žmonių gyvenimo būdas, amatai.

Į Lietuvą tąkart atvyko ir šiandien itin garsus Holivudo aktorius Gerardas Butleris, atlikęs pagrindinį vaidmenį. Aktorius išgarsėjo pagrindiniais vaidmenimis filmuose „Operos Fantomas“, „300“, „P.S. Aš tave myliu“.

Filme dalyvavo apie 10 tūkstančių lietuvių masuotės aktorių, vaidinusių Romos karius. Dalis statistų buvo Lietuvos kariai. Romos kareivius vaidinę aktoriai puošėsi spindinčiais šarvais, o hunai puošėsi kailiais.

Filmuojant „Atilą" buvo sukurta didžiausia Lietuvos kino istorijoje vientisa erdvinė dekoracija – „Apijaus kelias". Ji netgi pateko į Lietuvos rekordų knygą.

Masinėse mūšių scenose dalyvavo ir 4 tūkstančiai arklių. Komanda turėjo savo arklides, iš Olandijos atvežtą karvių bandą, kurią prižiūrinčios lietuvės melždavo ir pieno visi gerdavo kiek nori.

Tik pamanykite, koks įspūdis pamatyti 300 kinkytų vežimų, tiek jų gauti taip pat nebuvo lengva. Tačiau matę įspūdingas mūšio scenas, pasakojo, kokį didelį įspūdį paliko ir pulko lekiančių žirgų kanopų bildesys.

Tuo metu LRT TELEVIZIJOJE filmuotas ir itin populiarus projektas „Muzikinis viešbutis“. Viena jo kūrėjų Vilija Grigonytė portalui LRT.lt pasakojo, kad tuo metu serialo filmavimo darbai labai domino tautiečius, tad sužinojus, kad komanda darbą baigia, ji sumanė susitarti su Lietuvos kino studija, kad dekoracijas bei kostiumus trumpam paskolintų laidos kūrėjams.

„Filmavome porą dienų, visa komanda persirengusi kailiais, galėjome ir patys pasijusti tarsi keliaujame laiku. tikrai nesitikėjome, kad mes turėsime tokią galimybę, o kad jau ji pasitaikė, stengėmės ja pasinaudoti“, – pasakojo ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt