Veidai

2019.06.21 14:24

Mados pasaulio atstovai Paryžiuje dar sykį pagerbė vasarį iškeliavusį Karlą Lagerfeldą

LRT.lt2019.06.21 14:24

Mados, meno ir pramogų pasaulio atstovai Paryžiuje pagerbė vasario 19-ąją mirusį dizainerį Karlą Lagerfeldą. Mados pasaulio superžvaigždė, kuris iškeliavo būdamas 85-erių, buvo Ilgametis „Chanel“ mados namų kūrybos vadovas.

Renginys, pavadintas „Karlas amžinai“ (angl. Karl For Ever) ketvirtadienį vakare vyko Paryžiaus Didžiuosiuose rūmuose, praneša People.com.

Fotografai prisiminė įspūdingiausius dizainerio portretus. Didžiulėmis nuotraukomis, kuriose įamžintas K. Lagerfeldas skirtingais savo amžiaus tarpsniais, buvo nukabintos rūmų sienos.

Ant scenos modelis Cara Delevingne skaitė mėgstamiausių dizainerio autorių eiles, o aktorė Helen Mirren – įdomiausias jo paties citatas iš 2013-aisiais pasirodžiusios knygos „Pasaulis pagal Karlą“.

Renginyje taip pat dalyvavo modeliai Gigi Hadid, Claudia Schiffer,  kurią devintojo dešimtmečio pabaigoje kaip modelį atrado K. Lagerfeldas, atlikėjas Pharrellas Williams.

Dizaineriui pagerbti skirtą renginį organizavo mados namai „Fendi“ ir „Chanel“.

K. Lagerfeldas gimė Vokietijoje, tačiau, būdamas 14 metų, išvyko į Paryžių ir pradėjo mokytis dailės bei istorijos. Vėliau tapo Pierre`o Balmaino asistentu, po kurio laiko – Jeano Patou. Tai jam suteikė progą dirbti su aukštosios mados kolekcijomis.

Dizaineris puikiai kalbėjo keliomis kalbomis, be to, jam priklausė knygynas Paryžiuje. K. Lagerfeldas išleido ir savo meninės fotografijos albumą.

Kūrėjas prisijungė prie mados namų „Chanel“ 1983 m., praėjus dešimčiai metų nuo Coco Chanel mirties.