Veidai

2019.06.21 16:45

Gimtadienį švenčiantį princą Williamą sveikino artimieji: dalijosi jo vaikystės nuotraukomis

LRT.lt2019.06.21 16:45

Birželio 21-ąją princas Williamas mini 37-ąjį gimtadienį. Karališkosios šeimos nariai socialiniuose tinkluose dalijosi senais kadrais ir linkėjo princui sėkmės.

Princas yra antrasis eilėje į sostą ir tikėtina, kad vieną dieną tikrai taps karaliumi, tačiau didelių iškilmių šiemet jis nepageidavo ir savo gimtadienį mini kukliai.

Šia proga princą socialiniame tinkle pasveikino jo tėtis pricas Charlesas, pasidalijęs fotografija, kurioje su pirmagimiu žaidžia sode. Ji daryta 1984-aisiais. 

Sūnėną pasveikino ir Jorko hercogas, princas Andrew. 

Karališkosios šeimos „Instagram“ paskyroje įkeltos kelios nuotraukos iš princo gyvenimo.

Atsidėkodamas už sveikinimus, savo paskyroje princas dalijasi smagia akimirka iš savo kelionių.

Beje, Didžiojoje Britanijoje jau 250 metų karaliai savo gimtadienius švenčia du kartus – kiek kukliau per savo tikrąją gimimo dieną ir kurį nors birželio šeštadienį su visais Jungtinės Karalystės žmonėmis bei iškilminga procesija.

Ši tradicija gimė 1748 m., kai karalius Jurgis II, gimęs vėsoką lapkričio mėnesį, nusprendė gimtadienį švęsti vasarą, kad galėtų surengti šventę lauke. Nuo tada jo pavyzdžiu seka visi Didžiosios Britanijos monarchai.

Britų žiniasklaida jau dabar svarsto, kiek kartų savo gimtadienį švęstų princas Williamas tapęs karaliumi, juk jo gimtadienis ir taip švenčiamas vasarą.

Manoma, kad 250 metų senumo tradicijos jis taip pat nelaužytų ir savo gimtadienį vis tiek turėtų švęsti du kartus, kad šventine nuotaika galėtų pasidalyti su visa šalimi. Tiesa, kai kuriais metais jo gimtadienis bus šeštadienį, taigi tokiais atvejais princas galės minėti tik vieną gimtadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt