Veidai

2019.06.21 12:17

„Nacionalinė ekspedicija“: Edmundą Jakilaitį Baltarusijoje labiausiai žavėjo tuštuma

„Buvo šiokių tokių iššūkių, tačiau be jų neapsieina jokia ekspedicija. Ir tikiu, kad ne vienas dar laukia“, – sako žurnalistas Edmundas Jakilaitis, su „Nacionaline ekspedicija“ šiuo metu viešintis Latvijoje.

A. Plaipaitė penktadienį su LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ žiūrovais sveikinosi nuo Dauguvos. „Vakar kirtome sieną, tiesa, ne itin sklandžiai. Tikėjomės, kad tai padarysime labai greitai, tačiau buvome priversti sustoti net trims valandoms. Tai šiek tiek sujaukė mūsų planus, tačiau spėjome nuveikti viską, ką buvome suplanavę“, – pasakoja ji.

Komanda, kurioje yra Aistė, su gamtininku Selemonu Paltanavičiumi priešakyje, lankėsi Taičų rezervate, kur yra viena didžiausių pelkių Baltijos šalyse. „Stebėjome laumžirgius, saulašares, mokėmės vaikščioti pelkėmis, žiūrėjome, kaip jos linguoja“, – vardija ekspedicijos dalyvė.

Istorikų komanda, vadovaujama profesoriaus Alfredo Bumblausko, lankėsi Agluonoje, kur yra paminklas karaliui Mindaugui ir jo žmonai Mortai. Čia ji labai gerbiama. „Be to, pasak legendos, karalius Mindaugas gali būti palaidotas po garsiąja Agluonos bazilika“, – sako A. Plaipaitė.

Kitas „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyvis, žurnalistas Edmundas Jakilaitis pasakoja, kad jau porą dienų tenka susidurti su įvairiausiais iššūkiais, be kurių neapsieina nė viena ekspedicija.

„Upė, kuria plaukiame yra ganėtinai plati, tačiau sekli, čia daug akmenų. Vakar keliskart trenkėmės į akmenis ir apgadinome variklį. Jis buvo remontuojamas visą naktį, tačiau visiškai jo suremontuoti dar nepavyko. Turime atsarginį variklį, tad jį tvirtinsime prie laivo ir bandysime plaukti toliau. O ten, tikiu, lauks kiti iššūkiai“, – pasakoja žurnalistas.

Baltarusijos dalis, kurioje lankėsi ekspedicija, E. Jakilaitį labiausiai sužavėjo tuštuma – dešimtis kilometrų nėra nei sodybų, nei žmonių.

Šeštąją ekspedicijos dieną dalyviai planuoja pasiekti Daugpilį ir susitikti su lietuvių bendruomene, vėliau laukia Ryga ir Baltijos jūra.

Išsamiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ vaizdo įraše (nuo 45.40 min.).

„Labas rytas, Lietuva“. I dalis. Adomynės dvaro paslaptys: rankdarbiai, arbatos, medus ir šautuvo formos ežerėlis