Veidai

2019.06.20 17:43

Lionelis Richie švenčia 70-metį: svajojo tapti pastoriumi, tapo žvaigžde

LRT.lt2019.06.20 17:43

JAV dainininkas ir dainų kūrėjas Lionelis Richie birželio 20-ąją švenčia 70-ąjį gimtadienį. Niekada nesvajojęs apie muzikanto karjerą ir niekada nesimokęs muzikos mokykloje, jis su bičiuliais įkūrė grupę tik tam, kad galėtų vilioti merginas. Jis nė nenumanė, kad šis lengvabūdiškas poelgis pavers jį legenda.

Prieš tapdamas atlikėju, L. Richie buvo teniso žaidėjas. Tai jam padėjo gauti stipendiją ir gauti ekonomisto diplomą. Kadangi ekonomisto karjera neviliojo, L. Richie pradėjo dainuoti grupėje „Mystics“, kuri vėliau susijungė su kita grupe ir 1968-aisiais pasivadino „Commodores“.

1982-aiais prasidėjo ir jo, kaip solisto, kelias. Devintasis praėjusio amžiaus dešimtmetis dainininkui buvo itin sėkmingas ir L. Richie greitai pradėtas vadinti vienu geriausių baladžių atlikėjų.

Pirmajame L. Richie soliniame albume buvo ir kūrinys „Truly“ pelnęs atlikėjui pirmąjį „Grammy“ apdovanojimą. Antrasis atlikėjo albumas „Can‘t Slow Down“ pripažintas geriausiu metų albumu ir L. Richie pelnęs dar vieną „Grammy“, įtvirtinusį atlikėją pasaulinio lygio žvaigždžių olimpe.

1985-aisiais drauge su Michaelu Jacksonu jis sukūrė hitą „We Are the World“. Buvo parduota per 20 mln. singlo kopijų. PO metų už dainą „Say You, Say Me“ , tapusią filmo „Baltosios naktys“ garso takeliu, L. Richie apdovanotas „Oskaru“.

Šiandien sunku patikėti, tačiau L. Richie karjeros pradžioje jautė milžinišką scenos baimę. Pirmaisiais muzikinės karjeros metais jis mieliau grojo saksofonu ir tik kitų grupės narių pastangomis jis buvo įtikintas ant scenos uždainuoti.

Galbūt atlikėjas nematė reikalo per daug kovoti su scenos baime – grupė „Commodors“ atsirado tam, kad jaunų studentų būreliui būtų lengviau susipažinti su merginomis, apie pasaulinę karjerą jaunuoliai rimtai negalvojo.

Beje, L. Richie po studijų insititute rimtai svarstė apie pastoriaus kelią, tačiau grupės veikla darėsi vis rimtesnė ir jis pasirinko muzikanto kelią. Panašu, kad muzikiniai jo talentai pasireiškė dar ankstyvoje vaikystėje – groti pianinu jis išmoko vien tik žiūrėdamas, kaip tai daro jo močiutė. Muzikos profesionaliai jis niekada nesimokė, skaityti natų ir jų užrašinėti taip pat neišmoko.

Jautrių baladžių atlikėjas mokėjo stebinti – 1986-aisiais klipo „Dancing On the Ceiling“ filmavimui išleista 400 tūkst. dolerių ir tuo metu tai buvo brangiausias visų laikų vaizdo klipas. Šis klipas sugriovė L. Richie pirmąją santuoką.

Filmavimo aikštelėje jis sutiko šokėją Diane Alexander. Jųdviejų romanas tapo skyrybų su žmona ir mokyklos laikų meile Brenda Harvey priežastimi.

Netrukus, išvargintas populiarumo jis išvyko pas tėvus ir nusprendė padaryti pertrauką karjeroje. Ši užsitęsė dešimtmetį ir ant scenos L. Richie sugrįžo tik 1996 m.

Daugeliui ši pertrauka tapo skaudžiu praradimu, gerbėjams trūko širdį virpinančių baladžių. Pietų Afrikos prezidentas Nelsonas Mandela viešėdamas JAV prisipažino, kad būdamas kalėjime klausėsi L. Richie dainų, padėjusių jam išgyventi.

Su pirmąja žmona L. Richie įsivaikino Nicole Richie, šiandien žinomą JAV dizainerę, o su antrąją žmona susikaukė sūnaus Mileso Brockmano ir dukters Sophios, kuri šiandien – žinomas modelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt