Veidai

2019.06.20 16:13

Režisierius Saulius Baradinskas kelią į sėkmę grindė ir skaudžia patirtimi

LRT.lt2019.06.20 16:13

Kaip savo svajonių siekė režisierius Saulius Baradinskas, architektė Gilma Teodora Gylytė ar dviejų žinomų porgramėlių kūrėjas Justas Janauskas? Apie savo kelio į sėkmę vingius jie pasidalijo renginyje „Ką darai, daryk gerai“.

Trys vakaro pranešėjai: režisierius S. Baradinskas, „Do Architects“ įkūrėja G. T. Gylytė ir „Vinted“ bei „HumansApp“ įkūrėjas J. Janauskas atvirai papasakojo apie tai, kaip savo mėgstamą veiklą pavertė verslu, nešančiu jiems pelną.

Nors visi trys savo veiklą kuria skirtingose industrijose, visi jie teigia, kad svarbiausia yra pradėti daryti ir tikėti savo idėja. Tačiau ne visos sėkmės istorijos atsiranda iš pirmo karto ir už jų dažniausiai slypi nemaži išbandymai.

Pirmą kartą taip atvirai kalbėjęs apie savo kelią S. Baradinskas sugraudino ne vieną klausytoją. Režisierius pasakojo ne tik apie savo darbą, bet ir apie tai, kiek kartų reikėjo perlipti per save ir kitų sukurtus barjerus, kad galėtų daryti tai, ką visada norėjo – režisuoti filmus ir kurti muzikinius klipus.

Kaip ir pridera šios srities atstovui, Saulius savo gyvenimo istoriją pasakojo pasitelkdamas ir pristatydamas susirinkusiems pagrindinius gero pasakojimo principus.

Prieš didžiulę auditoriją trumpametražių filmų kūrėjas prabilo apie didžiausias savo baimes, nepasitikėjimą savimi, disleksiją, disfunkcinę šeimą, skolas, praeities toksinius santykius ir kitas slegiančias problemas, kurios lydėjo jį gyvenime ir trukdė siekti asmeninių tikslų.

Tik išmokus priimti ir pamilti save, įvykus tam vidiniam pokyčiui, galima pradėti išties mėgautis gyvenimu ir savo kūrybine veikla. O tada ne taip ir svarbu yra būto geriausiu, tol kol pats mėgaujiesi tuo ką darai.

Kitas vakaro pranešėjas J. Janauskas pasidalino dar niekam negirdėtais „Vinted“ kūrimo ir gelbėjimo iš mirties taško užkulisiais. Atvirai pasakodamas apie sukurtą drabužių keitimosi ir pardavimo platformą nuo pat pirmos jos atsiradimo dienos jis atskleidė vienas didžiausių ir skaudžiausių klaidų, kurias padarė vystydamas šį projektą.

Justas taip pat pasidalino ir netikėčiausias sprendimais, kurie kasmet lėmė vis didesnį šios platformos augimą ir populiarumą. Ir net tada, kai pranešėjo laikas jau baigėsi, publika prašė nesustoti ir toliau tęsti istoriją.

Nemažai juoko klausytojams sukėlęs pranešimas išties parodė, kad svarbiausia yra tikėti savo idėja, nesustoti ir nuolat ieškoti naujų kelių ir galimybių, ką dar galima padaryti. O kad išvengtume klaidų, čia puikiai tinka ir pačio renginio pavadinimas „Ką darai, daryk gerai“.

Naujausias J. Janausko projektas – „HumansApp“ programėlė, kuri atsirado iš poreikio dalintis ne daiktais, o žiniomis. Juk kiekvienas turime įgūdžių, kurie galbūt yra reikalingi kitų idėjoms padėti įgyvendinti, o gal patiems trūksta tam tikrų žinių, kad pradėtumėte savo veiklą, todėl pranešėjas kvietė visus prisijungti prie šios naujos žinių bendruomenės.'

Dar viena vakaro pranešėja, Gilma Teodora Gylytė, kuri jau būdama pirmame studijų kurse, suprato, kad architektūros srityje ji jaučiasi geriausiai ir gali sukurti tai, ko kiti iki šiol nepadarė.

Dalindamasi istorijomis apie tai, kaip gimė žymiausi jų projektai, architektė išskyrė kelias verslo taisykles. Svarbiausia yra sukurti geriausių, artimiausių, talentingiausių draugų komandą, nes tai yra varikliukas, kuris verslą stums į priekį.

Kita iš taisyklių, kuri susiformavo per ilgus Gilmos darbo praktikos metus, sako, kad pirmiausia reikia patikėti žmogumi, o tada jo idėja. Įdomiausi sprendimai gimsta iš pasitikėjimo vienas kitu ir savo užsakovu.