Naujienų srautas

Veidai2019.06.20 15:55

Projekto „Aš – laidos vedėjas“ nugalėtojas Paulius Stravinskas: pasiekti pergalę padėjo laisvalaikio veiklos

„Nubudęs finalo dieną, pamaniau, jog būtų juokinga, jei laimėčiau“, – sako LRT projekto „Aš – laidos vedėjas“ nugalėtojas Paulius Stravinskas. Jis su projektu jau buvo atsisveikinęs, tačiau prieš lemtingą kovą į projektą jį sugrąžino portalo LRT.lt skaitytojai, galėję balsuoti ir vienam iš dalyvių suteikti antrąjį šansą.

LRT TELEVIZIJOS projektą „Aš – laidos vedėjas“ laimėjo P. Stravinskas – rinkodaros ir viešųjų specialistas, Lietuvos šunų kinkinių federacijos prezidentas, laisvalaikiu vaidinantis improvizacijų teatre „Impro 241“.

„Bičiuliai iš teatro mane ir paskatino dalyvauti projekte, sakė, kad turiu išbandyti sėkmę. Geriau pagalvojęs ir pats susidomėjau – norėjosi pamatyti tą televizijos virtuvę ir kas vyksta kitoje ekrano pusėje“, – portalui LRT.lt pasakoja jis.

P. Stravinskas sako, kad per televizorių viskas atrodo daug paprasčiau, jis nė neįsivaizdavo, kokia iš tiesų didelė komanda dirba už kadro, kaip intensyviai jie sukasi, kad žiūrovai išvystų galutinį variantą – sumontuotą laidą.

Aklasis interviu, kurio metu Paulius turėjo pakalbinti atlikėją Merūną Vitulskį, taip pat buvo šioks toks išbandymas, sukėlęs streso.

„Man pasisekė, kad pašnekovas ganėtinai noriai kalbėjo ir nereikėjo iš jo traukti kiekvieno žodžio.

Tiesa, po to interviu supratau, kad svarbiausia ne tai, kaip tu pasiruoši pokalbiui ar kaip susidėlioji klausimus, daug svarbiau klausytis pašnekovo ir megzti pokalbį, o klausimai turėtų gimti besikalbant. Tikriausiai pirmojo interviu klaida ir buvo, kad uždavinėjau klausimus, jis atsakinėjo ir mūsų pokalbis nebuvo rišlus ir itin nuoseklus“, – sako P. Stravinskas.

Naudingos buvo ne tik jo paties išmoktos pamokos, bet ir projekte jo kuratore tapusios LRT TELEVIZIJOS žurnalistės, šiuo metu motinystės atostogose esančios Eglės Daugėlaitės-Kryževičienės įžvalgos bei patarimai.

Pirmojo susitikimo su mokiniais metu, Eglė papasakojo, kas yra žurnalistika, darbas televizijoje ir kaip elgtis ar nesielgti eteryje, kaip teisingai artikuliuoti, kaip nepasimesti pokalbio su pašnekovu metu ir panašiai. „Už tai jai siunčiu nuoširdžiausias padėkas“, – šypsosi nugalėtojas.

Jis pripažįsta, kad matyti save televizoriaus ekrane ganėtinai keista, tačiau tuo pačiu ir labai smagu – ši veikla labai dinamiška, reikalaujanti greitos reakcijos ir gebėjimo prisitaikyti prie aplinkybių. Net ir sveikas darbinis stresas atsirandantis filmavimo aikštelėje, P. Stravinskui atrodo labai malonus šio darbo prieskonis.

„Manau, kad man padėjo ir patirtis improvizacijų teatre. Prieš pradėdamas vaidinti trupėje, lankiau ganėtinai intensyvius devynių mėnesių improvizacijos mokymus. Juose ir praktikoje įgytos žinios (kaip klausyti, reaguoti į kitus ir t.t.) tikrai pravertė ir projekto finale“, – džiaugiasi jis.

Jei būtų galimybė, P. Stravinskas mielai priimtų pasiūlymą iš tiesų tapti laidos vedėju: „Tik kartais mes įsivaizduojame, kad norėtume dirbti viename žanre, nors galbūt kur kas geriau sekasi kitas. Tarkime, lfinale turėjau tapti laidos „Dienos tema“ vedėju, tikrai savęs tokioje laidoje niekada neįsivaizduodavau, netikėjau, kad man galėtų gerai sektis rimto, informacinio pobūdžio laidoje, o viskas pavyko visai neblogai.“

Vis dėlto, prisipažįsta, kad geriausiai save įsivaizduoja pramoginio informacinio pobūdžio laidose, tokiose, kaip LRT TELEVIZIJOS eteryje rodomos „Labas rytas, Lietuva“ ar „Laba diena, Lietuva“.

Beje, P. Stravinskas su projektu jau buvo atsisveikinęs, tačiau į projektą jį sugrąžino portale LRT.lt paskelbtas skaitytojų ir žiūrovų balsavimas. „Kadangi jau buvau iškritęs, vidinės ramybės buvo daugiau – jau žinojau, ką reiškia iškristi, tačiau tikrai nemaniau, kad viskas prarasta ir man stigo nusiteikimo laimėti.

Nubudus finalo dienos rytą, pirmoji į galvą šovusi mintis skambėjo taip: „Bus juokinga, jei laimėsiu“. Tačiau skubėdamas į filmavimo aikštelę supratau, kad neturėčiau pasiduoti be kovos ir tikrai turiu galimybių laimėti. Taip ir nutiko“, – džiaugiasi P. Stravinskas.

Aš – laidos vedėjas. Finalas su Rimante Valiukaite ir Giedriumi Savicku
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi