Veidai

2019.06.20 12:49

„Nacionalinėje ekspedicijoje“ gimė naujas duetas: Plaipaitė ir Kelmickaitė užtraukė žemaitišką dainą

pamatykite vaizdo įrašą
LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.06.20 12:49

„Nacionalinėje ekspedicijoje“ LRT TELEVIZIJOS ir LRT RADIJO laidų vedėjos Zita Kelmickaitė bei Aistė Plaipaitė dviem balsais atliko žemaitišką dainą. Aistė juokiasi, kad kolegė per kelias dienas ją išmokė dešimties ar penkiolikos naujų dainų, tad jų duetą, tikėtina, dar išgirsime.

Penktąją „Nacionalinės ekspedicijos“ dieną dalyviai pradėjo Baltarusijoje, tačiau ją užbaigti ketina jau Latvijoje, Teičų rezervate. „Čia duosime pasireikšti Selemonui Palatanavičiui, kas daugiau tiek išmano apie vietos gamtą“, – sako A. Plaipaitė.

Ekspedicijoje iš viso dalyvauja 38 žmonės, pasiskirstę į mažesnes komandas. Alfredo Bumblausko vadovaujama komanda, kurioje yra ir žurnalistas bei istorinių knygų autorius Robertas Petraukas, pateikia daugiausia įdomių istorinių žinių, o komanda, kurioje yra Aistė, stengiasi kuo išsamiau ir įdomiau papasakoti apie gamtą, kultūrą ar net kulinarinį paveldą.

„Veikiausiai nereikia net priminti, kad Selemonas galėtų valandų valandas kalbėti apie gamtą. Mano komandoje taip pat yra kelių restoranų savininkas, maisto žinovas ir someljė, kuris dalijasi savo žiniomis apie kulinarinį paveldą. Mes ragaujame ir stengiamės daugiau sužinoti ne tik apie baltarusišką, bet ir LDK didikų virtuvę.

Zita Kelmickaitė – folkloro ir etnografijos ekspertė. Ji jau spėjo mane išmokyti dešimties ar penkiolikos liaudies dainų, o po ekspedicijos turėčiau mokėti ir dar daugiau. Veikiausiai sekantys LRT faeisbuko paskyrą jau matė mūsų debiutą – dviem balsais atlikome žemaitišką dainą. Zita labai laukia, kol pasieksime žemaičių kraštą, ten jos širdis atsigaus ir ji nenustos dainuoti. Mums beliks tik jai pritarti“, – apie savo bendrakeleivius pasakoja A. Plaipaitė.

Vis dėlto, ji sako, kad nepamiršta, kad į ekspediciją vyko ne dėl savęs, o tam, kad LRT TELEVIZIJOS žiūrovams parvežtų daug įdomios medžiagos ir parodytų maršrutus, esančius visai šalia Lietuvos.

„Prieš išvykdama stengiausi negalvoti apie tai, kas manęs laukia – nenorėjau susikurti tam tikrų lūkesčių, kurie nebūtinai išsipildytų. Tačiau nuolat sau primenu, kad čia esu ne dėl savęs – kuo daugiau patirti, pamatyti, sužinoti stengiuosi tam, kad žiūrovui būtų įdomu žiūrėti“, – pasakoja Aistė, primindama, kad ekspedicijos įspūdžius žiūrovai galės išvysti jau rudenį.

Daugiau – LRT RADIJO laidos „Ryto garsai“ įraše (nuo 2.11 val.), teksto viršuje.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt