Veidai

2019.06.19 19:31

Askoto žirgų lenktynės - mįslė žiniasklaidai: kodėl karališkosios damos puošiasi mėlynomis suknelėmis

LRT.lt2019.06.19 19:31

Antroji karališkųjų Askoto lenktynių diena Anglijos aukštuomenės damoms tapo dar viena puikia proga pademonstruoti išskirtinius galvos apdangalus – ant moterų galvų pražydo gėlės, plasnojo drugiai ar net paukščiai. Net ir užklupęs lietus viešnių nuotaikos nesugadino, o mėlynu paltu pasipuošusi karalienė užminė mįslę britų žiniasklaidai.

Tradiciškai ir antroji lenktynių diena prasidėjo karietų procesija, kurios priešakyje karalienė. Drauge su ja karietoje į lenktynes atvyko princas Charlesas ir hercogienė Camila. Nors karališkąją šeimą pasitiko prapliupęs lietus, karalienė nenusiminė ir netgi atsisakė pasinaudoti skėčiu. Žinoma, plačiabrylė skrybėlė galbūt taip pat nebloga priedanga. Vis dėlto, užsispyrusiai marčiai pavyko įtikinti monarchę išsiskleisti skėtį.

Kaip ir pirmąją dieną, karalienė atvyko pasipuošusi šviesiai mėlynu paltu ir skrybėle, dekoruota alyvų žiedų motyvais.

Įdomu tai, kad paprastai karališkosios šeimos moterys stengiasi pasirinkti kitos spalvos drabužius, nei karalienės, tačiau pirmąją lenktynių dieną visos šeimos moterys dėvėjo skirtingus mėlynos atspalvius. Kembridžo hercogienė pasirinko nėriniuotą Elie Saab suknelę, princesė Eugenie, princesė Beatrice ir princesės Anne dukra Zara Tindall taip pat pasirodė vilkėdamos mėlynas sukneles.

Iš tiesų mėlyna spalva visuomet turėjo ypatingą reikšmę britų monarchams, ji siejama su karališka prigimtimi, menu, karyba, verslu.

Be to, tai mėgstamiausia karalienės spalva ir šios spalvos drabužiais ji puošiasi dažniausiai, o tiksliau tris kartus dažniau, nei kitus atspalvius.

Britų žiniasklaida jau spėlioja, ką tai galėtų reikšti, ar ir kitomis renginio dienomis karališkosios šeimos moterys tarpusavyje derins savo aprangą.

Lenktynės seniai garsėja skrybėlėtų damų išmone, ir bandymu išsiskirti – pirmąją lenktynių dieną vienos puošėsi bitės formos galvos apdangalais, kitos – įmantriomis gėlių kompozicijomis.

Antrąją dieną viešnios traukė dar įmantresnius apdangalus – šįkart ant galvos leidosi drugiai, čiulbėjo paukščiai. 

Kai kurios pasistengė išreikšti savo požiūrį visuomenei svarbiausiais klausimais, pvz., apie Brexitą, ir pasipuošė Didžiosios Britanijos ir Europos sąjungos vėliavų motyvais. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt