Naujienų srautas

Veidai2019.06.20 18:29

Karališkosiose Askoto žirgų lenktynėse – Damų diena: kai kurios viešnios perduoda svarbią žinutę

LRT.lt 2019.06.20 18:29

Buvusio Didžiosios Britanijos premjero Winstono Churchillio proanūkė Serena dar prieš Askoto žirgų lenktynes pademonstravo skrybėlę iš perdirbtų žaliavų, su kuria ketina apsilankyti renginyje. Taip ji stengiasi atkreipti dėmesį į aplinkosaugą. Tuo tarpu kitos Askoto viešnios apie gamtą negalvoja ir Damų dienai renkasi milžiniškas skrybėles.

Galima grožėtis ar iš nuostabos kraipyti galvą, išvydus karališkųjų Askoto žirgų lenktynių viešnias bei jų galvos apdangalus. Aišku tiek, kad jos nori išsiskirti, atkreipti dėmesį į save ar svarbias problemas, pavyzdžiui, aplinkosauga, vartotojiškumas ir pan. Tvarumas – šiandien viena opiausių bei aktualiausių temų, apie kurią prabyla ir žinomos Askoto žirgų lenktynių viešnios.

Buvusio Didžiosios Britanijos premjero Winstono Churchillio proanūkė Serena Churchill šiemet karališkosioms Askoto žirgų lenktynėms pasirinko skrybėlę, padabintą drugeliais iš perdirbto plastiko. Drugeliai, kaip dekoro elementas, pasirinkti taip pat neatsitiktinai – mergina atkreipia dėmesį, kad dėl besikeičiančio kraštovaizdžio kai kurioms jų rūšims gresia išnykimas.

S. Churchill aplinkosaugos tema itin artima – mergina šiemet baigė chemijos studijas Edinburgo universitete ir svajoja tapti konsultante aplinkosaugos klausimais. Ji neslepia, kad tokį aksesuarą pasirinko tikėdamasi sulaukti žiniasklaidos ir, tikriausiai, socialinių tinklų vartotojų dėmesio bei skleisti savo žinutę apie kenčiančią gamtą, bei rūšis, atsidūrusias ant išnykimo slenksčio.

Serena sako, kad žinomas jos protėvis W. Churchillis tikriausiai jai pritartų ir tokį būdą kalbėti apie tai, kas svarbu, tikrai palaikytų: „Jam tikrai patiktų mano skrybėlė. Juk ir pats buvo didelis gamtos mylėtojas, ir pats turėjęs daug augintinių: šunų, kiaulių, juodųjų gulbių ir kt. Jei jis šiandien būtų gyvas, tikrai kovotų už planetos gerovę.“

Tiesa, buvusio premjero proanūkė prisipažįsta, kad idėja pasipuošti skrybėle iš perdirbto plastiko kilo jos kūrėjai, ieškojusiai modelio, jaučiančio tokią pačią aistrą gamtai, kaip ir ji pati. „Skrybėlę kūrė menininkė Jasmine Pradissitto ir skrybėlių meistrė Carrie Jenkinson, kurios kurtomis skrybėlėmis ne kartą puošėsi karališkosios šeimos damos“, – pasakoja ji.

Dizaineriai pastebi, kad šalia dviejų Askoto žirgų lenktynėse karaliaujančių tendencijų (plačiabrylių skrybėlių ir kūno bei balintos kavos atspalvių parangoje), tvarumas ir draugiškumas gamtai taip pat yra vis labiau populiarėjanti mada.

Mados žinovai giria ir Kembridžo hercogienę Catherine – jos aprangos detalių pasirinkimas įkvepia elgtis atsakingiau ir mažiau pirkti. Mados žinovai atkreipia dėmesį, kad ji dažniausiai dėvi kūno spalvos aukštakulnius ir mėgsta tokios pačios spalvos skrybėles. Kadangi tai neutralios ir prie visko derančios spalvos, pakanka turėti vos vieną porą batelių, kuriuos bus galima priderinti prie daugybės skirtingų derinių.

Be to, kūno spalvos batelius galima dėvėti ne kartą, o tai dar viena svarbi tendencija besiskverbianti į madą. Vis daugiau žmonių stengiasi rinktis drabužius, tinkamus ne vienai progai.

Tuo tarpu kitos moterys apie tvarumą negalvoja – joms daug svarbiau padaryti įspūdį. 

Beje, visos viešnios labiausiai laukia būtent trečiosios karališkųjų Askoto žirgų lenktynių dienos – Damų dienos. Būtent šią dieną jos traukia įspūdingiausius ir labiausiai akį traukiančius apdarus bei galvos apdangalus. 

Galima drąsiai teigti, jog viskas, ką matėte pirmosiomis renginio dienomis (vabalų formos skrybėlės, žydinčios gėlių puokštės, milžiniško dydžio plunksnų debesys), tikrai nublanksta prieš trečiosios dienos puošmenas, primenančias įmantriausius meno kūrinius ar teatro kostiumus. 

Panašu, kad ketvirtadienį viešnios vadovavosi taisykle „Daugiau yra geriau“ – plunksnų, pūkų kamuolių, gėlių, blizgučių... Kai kurios skrybėlės buvo tokios didelės, kad vien į jas žiūrint suskausdavo kaklą ir kankino mintis, kiek tokia puošmena galėtų sverti?

Kai kurios skrybėlės priminė floristų konkurso dalyvių darbus – gėlių kompozicijos apsivijusios net ir viešnių veidus.

Buvo ir tokių, kurios įsijautė į pasaką – vienos viešnios skrybėlė, rodos, atkeliavo tiesiai iš pasakos „Alisa stebuklų šalyje“. Rožinius moters plaukus dengė puodelio formos skrybėlė su ore pakibusiu arbatiniu, iš kurio dar ir arbata teka. Pamačius tokią viešnią, akimirkai suabejoji, ar patekai į karališką, aukštuomenės mėgstamą renginį, ar į teminį vakarėlį.

Buvo ir daugiau apdangalų, kėlusių nuostabą ir vertusių aikčioti. Tiesa, ne dėl išskirtinio skonio, o dėl keisto pasirinkimo (vis dėlto, Askote vyksta karališkosios žirgų lenktynės).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi