Veidai

2019.06.19 13:28

Įgarsinti animaciją aktoriams – ir iššūkis, ir smagi patirtis

LRT.lt2019.06.19 13:28

Animacinių filmukų įgarsinimas – susikaupimo ir patirties reikalaujanti darbas – taip sako aktoriai Judita Urnikytė, Sergėjus Ivanovas bei Algirdas Dainavičius, meistriškai įkūniję jau ne vieną personažą.

Teatro ir kino aktorius Algirdas Dainavičius, bene 20 metų įgarsinantis animacinius filmukus, prisipažįsta, jog perteikti herojaus charakterį savo balsu, tik iš pirmo žvilgsnio lengvas darbas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Tai savotiškas iššūkis kiekvienam aktoriui, reikalaujantis susikaupimo, patyrimo, o svarbiausia noro, kad personažas, kurį garsini būtų kuo tikresnis, gyvesnis ir turėtų tik jam būdingą charakterį“, – sako A. Dainavičius.

Keistuolių teatro aktorė Judita Urnikytė, sako, kad svarbiausias darbo įrankis – balsas ir greita reakcija.

„Aktorius vaidindamas scenoje turi kūną, veidą, kostiumą, dekoracijas, o dubliuojant turi perteikti personažą tik savo balsu, todėl visuomet reikia greitos reakcijos ir aktyvaus balso prie mikrofono“, –  patirtimi dalijasi aktorė.

Ji pastebi, kad dažnai tenka ieškoti ir tinkamų balso intonacijų, paieškoti reikiamos nuotaikos, kad herojus atrodytų nenuobodus.

Juokingiausi įgarsinimo momentai

„Man visada įdomu įgarsinti šiek tiek „pačiuožusius“ personažus, nes jie visada pilni žavesio.   Mano įgarsintas herojus – gaidelis Albertas būtent toks yra. Truputį jogas, truputį isterikas“, – apie naujausią įgarsintą personažą kalba Valstybinio jaunimo teatro aktorius Sergėjus Ivanovas.

Čia pat antrina ir kolega A. Dainavičius, kuris prisipažįsta, jog jam patinka ypatingo charakterio animaciniai herojai. „Mėgstu personažus, kurie labai charakteringi, kvailoki ir energingi. Jo teigimu juokingiausia ir kartu sunkiausia būna tada, kai reikia vienam sakiny sutalpinti 10 skirtingų intonacijų, suberti tekstus neįmanomais greičiais ir dar Edžio Merfio balsu“, – juokiasi aktorius.

J. Urnikytė, prisimindama juokingiausius įgarsinimo momentus, pasakoja, kad kartais pradeda garsiai juoktis iš herojaus logikos, tuomet darbas tampa dar įdomesnis.

Šie trys aktoriai ir netrukus šalies kino teatrus pasieksiančią istoriją „Pūkuota šnipė“.