Naujienų srautas

Veidai2019.06.19 12:56

„Nacionalinė ekspedicija“ tęsiasi: Aistei Plaipaitei – Selemono Paltanavičiaus pamokos apie gamtą

„Selemonas mane pratina prie gamtos ir visko, kas kruta. Ne vieną gyvį jau buvo į delną įdėjęs", – šypsosi LRT žurnalistė Aistė Plaipaitė, negalinti atsistebėti komandos draugo, gamtininko Selemono Paltanavičiaus meile gamtai. Savo įspūdžiais jie pasidalijo ir su LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ žiūrovais.

Penktoji „Nacionalinė ekspedicija“ tęsia savo kelionę palei Dauguvos upę, kuri yra pagrindinė gija, diktuojanti ekspedicijos maršrutą. Ketvirtąją ekspedicijos dieną komanda ketina atsisveikinti su Baltarusija.

Pirmosiomis ekspedicijos dienomis dalyviai išvydo galybę įvairiausių gamtos, istorijos ir kultūros objektų, o vakar komanda, kurioje yra ir A. Plaipaitė, 5-6 valandas plaukė laivu. Vakare laivai buvo pakelti dėl kliūties – hidroelektrinės, o trečiadienį jie vėl bus įleisti ir pajudės link Latvijos.

„Jau ne vieną gyvį man į ranką įdėjo Selemonas Paltanavičius. Jis mane pratina prie gamtos ir visko, kas kruta. Jis visus gyvūnus greitai atpažįsta ir pavadinimus pasako. Išties, Selemono meilė gamtai – ypatinga“, – šypsosi A. Plaipaitė.

Kadangi ši ekspedicija – jau penktoji, S. Paltanavičius džiaugiasi, kad viskas veikia kaip suderintas mechanizmas ir pirmam kartui būdingų nesusipratimų nekyla. Ir nors dalyviai gali pasigrožėti vaizdais bei sužinoti nemažai istorijos detalių, Selemonas patikina, kad svarbiausia – viską parodyti žiūrovui.

„Juk tiek daug gražių vietų yra visai šalia Lietuvos sienos, tik ar ten kas nors važiuoja? Todėl mes viską parodysime“, – sako gamtininkas.

Jo teigimu, Baltarusija yra labai įdomi ir savita, tačiau nudžiugina ne visus – kai kur ji labai apleista. Gaila, kad kai kur ir mūsų lūkesčių ji nepateisino – ieškojome vietų, kur gyvena lietuviai, tačiau radome tik kaimus, kuriuose jie gyveno“, – pasakoja S. Paltanavičius.

Profesoriaus Alfredo Bumblausko vadovaujama ekspedicija plauks Dauguvos upe per Baltarusiją ir Latviją, Baltijos jūra pasieks Saremos salą Estijoje, o vėliau per Žemaitiją, liepos 6-ąją grįš į Kauną, iš kurio 2015-aisiais pajudėjo pirmoji „Nacionalinė ekspedicija“.

Lietuvoje aplankomų vietų bendruomenės kviečiamos susitikti su „Nacionalinės ekspedicijos“ keliautojais ir pasidalyti savo istorijomis. Ekspedicijos dalyviai Lietuvoje aplankys:

birželio 30 d. – Kretingą, Palangą;

liepos 1 d. – Plungę, Platelius;

liepos 2 d. – Telšius, Varnius;

liepos 3 d. – Kurtuvėnus;

liepos 4 d. – Šiaulius, Tytuvėnus;

liepos 5 d. – Ariogalą, Kėdainius;

liepos 6 d. – Kauną (finišas).

Ekspedicijos atradimus LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys nuo rudens rodomose laidose.

Išsamiau – vaizdo įraše. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi