Veidai

2019.06.18 17:58

Karališkosiose Askoto žirgų lenktynėse – ir įmantrių skrybėlių paradas, viena viešnia pasipuošė bite

nuotraukų galerija
LRT.lt2019.06.18 17:58

Išaušo diena, kurios kasmet labai laukia karalienė Elžbieta II – Jungtinėje Karalystėje prasidėjo karališkosios Askoto žirgų lenktynės. Tradicine karietų procesija atidariusi renginį, karalienė galėjo pasigrožėti ne tik varžybomis, bet ir viešnių skrybėlaitėmis.

Tradicine karietų procesija atidarytos karališkosios Askoto žirgų lenktynės. Pasipuošusi mėlynu paltu bei skrybėle pirmojoje karietoje įsitaisė karalienė Elžbieta II, drauge su ja važiavo Nyderlandų monarchai.

Antrąja karieta važiavo Velso princas Charlesas ir Kornvalio hercogienė Kamila bei Kembridžo hercogai – Kate Middleton ir princas Williamas.

Karalienė Elžbieta II ir Kembridžo hercogienė pirmajai lenktynių dienai pasirinkos pastelinę, šviasiai mėlyną spalvą. 

98-erių karalienės vyras, princas Philipas dalyvauti negalėjo. Pirmosios dienos procesijoje nedalyvavo ir Sasekso hercogienė Meghan Markle bei princas Harry.

Karalienė ne kartą sakė, kad Askoto žirgų lenktynės – mėgstamiausias jos renginys. Monarchė lenktynes stebi kasmet, jau 64-erius metus. Taigi užsienio žiniasklaida ją vadina bene ištikimiausia lenktynių žiūrove. Karalienė yra žirgų sporto entuziastė, pati turi grynakraujų žirgų, net 23 jos žirgai yra tapę karališkųjų Askoto varžybų nugalėtojais.

Jau tampa įprasta, kad karališkosiose Askoto žirgų lenktynėse dėmesio centre atsiduria ne tik talentingiausi raiteliai ir žirgai, bet ir skrybėlėtos damos. Taip pat nutiko ir šiemet, užsienio žiniasklaida dalijasi įspūdingiausiomis fotografijomis, kuriose įmantrios ar net kiek keistos skrybėlės.

Kai kurių damų apranga netgi dvelkia praėjusiais amžiais, kuomet moterys dėvėjo plačiabryles skrybėles ir dėvėjo uždaras, žemę siekiančias sukneles. Ir, žinoma plunksnas. Daug plunksnų. 

Kai kurios viešnios nepabijojo išsiskirti ir nemarią klasiką iškeitė į netikėtas formas, pavyzdžiui, bitės formos skrybėlę, kurią priderino prie klasikinės, formalios suknelės. Ant kitų viešnių galvų žydėjo gėlės, kai kurie galvos apdangaliai priminė gėlių puokštes. 

Vyrams pasirinkti aprdangą buvo kiek paprasčiau, jie puosėsi formaliais kostiumais su liemenėmis ir skrybėlėmis. 

Renginio akimirkos – nuotraukų galerijoje:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt