Naujienų srautas

Veidai2019.06.18 19:32

Justė Starinskaitė: jei atlikėjas nenori klausytis savo dainos, veikiausiai ji nėra pavykusi

„Lietuvoje susikūriau puikų gyvenimą, o apie didžiulį populiarumą ar milžiniškas scenas niekada nesvajojau. Nesu tikra, ar būčiau įdomi viso pasaulio publikai“, – portalui LRT.lt sako atlikėja Justė Starinskaitė, kol kas negalvojanti apie karjeros aukštumas svetur ir besimėgaujanti lietuviška vasara.

– Atrodo, kad žiemos šventės ir vasara – atlikėjams pats darbymetis, tiesa?

– Grupei „Saulės kliošas“ darbymetis tęsiasi ištisus metus, galbūt rudenį tempas kiek lėtesnis. Mėgaujamės muzika ir muzikavimu, tad stengiamės pasinaudoti kiekviena proga tai padaryti. O žmonės tikriausiai tai jaučia – jie negaili šiltų žodžių, dėkoja, šoka, linksminasi, atsiveda bičiulius ar šeimas.

– Esate sakiusi, kad vasarą suplanavote ne vieną kelionę, kaip, esant tokiam intensyviam grafikui, pavyksta ir pakeliauti?

– Dauguma savaitgalių suplanuoti, tačiau savaitės pradžia visuomet laisvesnė. Taigi ištrūkti kelioms dienoms nesudėtinga. O jei noriu nukeliauti toliau ir ilgesniam laikui, lengvai tai suderiname su kitais grupės nariais ir labai džiaugiuosi, kad pavyksta. Iš tiesų, keliauju nemažai – mano manymu, tai pati geriausia investicija: daug pamatai, daug atrandi, po truputį lipdai savo asmenybę.

– Kokias keliones mieliau renkatės – pažintines ar poilsines?

– Man patinka pasyvus poilsis, mielai nuvykčiau į Egiptą ir savaitėlę nieko neveikčiau, tik valgyčiau, maudyčiausi ir skaityčiau knygą. Tačiau mano vaikinas tokių kelionių labai nemėgsta, tad tenka ieškoti kompromisų – dalį laiko tingiai ilsimės, o dalį skiriame tam, kad geriau pažintume šalį, kurioje viešime.

Nors mane žavi gamta, jūra, kalnai, labiausiai man patinka lankytis ten, kur anksčiau nebuvau, nes kiekvienas kraštas žavus savaip. Nemažai įspūdžių parsivežiau ir iš kelionių Europoje, ir iš Meksikos, Jungtinių amerikos Valstijų, pavyzdžiui, Niujorko ar Dominikos Respublikos. Tiesa, Azijoje lankiausi mažiau, nesu buvusi nei Tailande, nei Balio saloje, kur dabar daugelis keliauja. Mielai pamatyčiau ir tų kraštų egzotiką.

– Su tokia aistra kalbate apie keliones, niekada nesusimąstėte apie galimybę gyventi svetur? Galbūt jums atsivertu didžiulės scenos. Jūsų sesuo Daiva Starinskaitė šiuo metu karjeros siekia ne Lietuvoje.

– Sakyčiau, kad šiuo klausimu esu kiek skeptiška. Niekada nesvajojau apie milžinišką populiarumą, galbūt man to niekada ir nereikėjo. O ir nesu visiškai tikra, kad tikrai būčiau įdomi visam pasauliui. Mano sesuo galvojo kitaip, todėl ji ir išvyko.

Be to, man patinka Lietuvoje, čia susikūriau puikų gyvenimą – darau tai, ką mėgstu, mėgaujuosi savo darbu, užsidirbu, turiu nemažai laisvės, galiu keliauti, viskas einasi gerai.

Keliauju nemažai – mano manymu, tai pati geriausia investicija: daug pamatai, daug atrandi, po truputį lipdai savo asmenybę.

– Atrodo, kad dainavimas jums nėra darbas, veikiau gyvenimo būdas ir malonumas, vis dėlto, ir nuo malonių darbų kartais norisi atitrūkti. Kaip leidžiate laisvalaikį?

– Mano darbas man iš tiesų yra malonumas, nors ir jame iššūkių bei sunkumų netrūksta. Tikriausiai tie mano pabėgimai ir laisvalaikis nelabai kuo skiriasi nuo kitų žmonių laisvalaikio. Man patinka būti gamtoje, leisti dienas sodyboje. Mano draugai turi namuką prie ežero, kurioje mielai svečiuojuosi.

Kadangi mano ir mano vaikino veiklos yra labai skirtingos, atrandame bendrų pomėgių. Vienas tokių – padelio tenisas, dar vadinamas tiesiog padeliu. Kelis kartus žaidėme, tačiau panašu, kad jis domina vis labiau. Taip pat einu į koncertus.

– Kai kurie muzikantai sako, kad didžiąją savo laiko dalį praleidžia klausydamiesi muzikos, ar ir jūs nuolat klausotės įvairių atlikėjų kūrybos?

– Namuose muzikos iš vis nesiklausau, ji skamba studijoje, kai su komanda ką nors kuriame, taip pat mėgstu klausytis važiuodama automobiliu ar eidama pasivaikščioti.

Man patinka labai daug įvairių atlikėjų, tačiau neretai pastebiu, jog muzikos klausausi tam tikrais laikotarpiais – vienu metu labai susižaviu Beyonce, klausausi jos dainų, žiūriu koncertus, vėliau klausausi Rihannos ir pan. Esu popmuzikos, R&B stilių, taip pat klausausi repo ar džiazo. Man patinka labai įvairi muzika.

– Ar atlikėjai klausosi savo dainų?

– Neseniai su „Saulės kliošu“ sukūrėme vieną dainą, ji kaip tik yra baigiama. Vakar jos klausiausi net keletą kartų ir galvojau, kokia tai graži daina ir kaip ja džiaugiuosi. Vis dėlto, jei atlikėjas nenori klausytis savo dainos, veikiausiai ji nėra pavykusi. Jei viską padarei gerai, dainos norės klausytis ir pats atlikėjas.

– Su kokia daina asocijuojasi ši vasara? Galbūt su neseniai pristatyta jūsų ir Vaidos Baumilos daina „Milijonai“?

– Esu tikra, kad „Milijonai“ kada nors primins man šią vasarą, nes dainos dažnai siejasi su tam tikrais laikotarpiais atlikėjo gyvenime. Taip pat man labai mielų kūrinių yra ir „Saulės kliošo“ repertuare. Lengviau pasakyti, kuris užsienio atlikėjo kūrinys tapo savotišku mano šio pavasario ir vasaros topu – jau kelias savaites manęs nepaleidžia atlikėjo Post Mallone daina „Candy paint“. Šis kūrinys tikrai man yra šios vasaros garsas.

– Kaip atrodytų tobula jūsų vasaros diena?

– Man pasisekė, kad tokių dienų šią vasarą buvo! Kaip ir minėjau, mielai leidžiu laiką nuošaliau esančioje draugų sodyboje prie ežero. Jei ten dar būtų galima kurti dainas, būtų dar tobuliau. Jau įsivaizduoju, kaip pavakare su komanda sėdime kur nors ant tilto ir kažką dėliojame. Tikiu, kad sukurtume ką nors labai gražaus.

– Minėjote, kad patiktų nieko neveikti, skaityti knygas. Kokias skaitote šiuo metu?

– Iš tiesų, norėčiau skaityti daugiau. Man atrodo, kad skaitau palyginti mažai, nes esu išsiblaškiusi ir sutelkti dėmesį į knygą man sudėtinga. Rodos, nuolat turiu kažkam atrašyti, pavalgyti, kažką patikrinti... Tačiau jei jau paimu knygą į rankas mane taip įtraukia, kad aš tik stebiuosi, kodėl dažniau neprisiverčiu paskaityti. Šiuo metu skaitau dvi knygas – „Šantaramas“ ir „Lodžongas. Dvasio ugdymo menas“. Abi jas rekomendavo draugai.

– Be kokio patiekalo neįsivaizduojate savo vasaros? Galbūt, kaip ir daugelis gyvenančių Lietuvoje, negalite be šaltibarščių ar ledų?

– Ledų užsimanau labai retai, nes beveik nevalgau pieno produktų, o šaltibarščių labai nemėgstu. Man iš viso nepatinka šaltos sriubos. Jei šaltibarščiai būtų karšta burokėlių sriuba, galbūt apie juos būčiau kitokios nuomonės. Vaisiai ir visų mėgstamas arbūzas man taip pat ne prie širdies. Veikiausiai vasarą man svarbiausia gerti daug vandens, o geriausias patiekalas – salotos.

– Geriausias drabužis vasarą jums...

– Norėčiau, kad tai būtų suknelė, tačiau neturiu tokių, kurios man labai jau patiktų. Dažniausiai susigalvoju kokį nors derinį ir jis tampa mano savotiška uniforma. Galbūt patogiausia man dėvėti šortus ir plačius marškinėlius, nors norėčiau turėti moteriškesnį stilių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi