Naujienų srautas

Veidai2019.06.18 11:34

Princas Harry ir Meghan Markle ruošiasi pirmagimio krikštynoms: karalienė Elžbieta II jose nedalyvaus

LRT.lt 2019.06.18 11:34

Vis daugiau detalių aiškėja apie princo Harry ir Meghan Markle sūnaus Archie krikštynas, kurios vyks Vindzoro pilyje.

Pranešama, kad jaunieji tėvai planuoja surengti tradicinę pirmagimio krikštynų ceremoniją. Pasak „Sunday Times“, jauniausias karališkosios šeimos narys šv. Jurgio koplyčioje bus pakrikštytas liepos pradžioje. Šioje vietoje 1984 metais ne tik įvyko paties princo Harry krikšto ceremonija, bet ir jo bei M. Markle vestuvės.

Tikimasi, kad per ceremoniją Archie vilkės tradicinį krikšto rūbą, kuris yra tiksli kopija to, kurį 1841 metais dėvėjo karalienės Viktorijos pirmagimė princesė Victoria. Tokiu krikšto drabužiu buvo pasipuošę ir abu princai – Harry ir Williamas, bei kiti, dar 60, karališkosios šeimos kūdikiai.

„The Times“ praneša, kad ceremonijoje turėtų dalyvauti Charlesas su Kornvalio kunigaikštienė Camilla, taip pat princas Williamas  su žmona Kate, tačiau dauguma turėtų pasigesti karalienės Elžbietos II. Jos nebus dėl ankstesnių įsipareigojimų.

Manoma, kad ceremonija turėtų būti patikėta Vindzoro klebonui Davidui Conneriui ir Kenterberio arkivyskupui Justinui Welby. Pastarasis pakrikštijo ir M. Markle, kuri likus dviem mėnesiams iki santuokos su princu Harry priėmė anglikonų tikėjimą.

Kol kas nėra aišku, kas taps mažojo Archie krikšto tėvais, tačiau spėliojama, kad atsakingo pareigos gali būti patikėtos M. Markle draugams iš JAV. Tarp pretendentų minima artima Sasekso kunigaikštienės bičiulė Jessica Mulroney.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi