Naujienų srautas

Veidai2019.06.18 12:26

Pirmieji „Nacionalinės ekspedicijos“ įspūdžiai: Plaipaitę džiugina atradimai, Bumblauskas – susierzinęs

Sekmadienį iš LRT kiemelio pajudėjo jau penktoji „Nacionalinė ekspedicija“. Pirmą kartą su ekspedicija išplaukusi LRT žurnalistė Aistė Plaipaitė sako, kad jau per pirmąsias dienas prisirinko daugybę įspūdžių, nors iš tiesų viskas dar tik priešaky.

„Vos per dvi dienas pamatėme ir aplankėme labai daug objektų. Sunku net patikėti, kad prieš akis kone dešimt kartų tiek“, – A. Plaipaitė sako LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“.

Ekspedicija aplankė Vitebską, o toliau jos keliai driekiasi į Polocką. „Baltarusijoje ieškojome lietuviškų bendruomenių ir lietuviškų pėdsakų. Taip pat aplankėme kelis kultūros objektus.

Vienas jų – Marco Chagallo muziejus. Retas nežino, kad šis pasaulinio lygio menininkas kilęs būtent iš Vitebsko. Taip pat apsilankėme Kleopo Oginskio dvare, kur jis praleido 20 metų“, – įspūdžius vardija A. Plaipaitė.

Penktajai „Nacionalinei ekspedicijai“ vadovaujantis profesorius Alfredas Bumblauskas tvirtina, kad Vitebską palieka susierzinęs: „Buvo čia ir džiaugsmo, ir nervų. Tik pamanykite, baltarusiai taip sumakalavęs visus bažnyčių ir cerkvių pavadinimus, keitė statusus, keitė titulus... nieko nesuprantu. Šiandien kelias veda į Polocką“, – sako A. Bumblauskas.

Pirmieji „Nacionalinės ekspedicijos“ įspūdžiai – nuotraukų galerijoje:

Ekspedicijoje dalyvauja 38 žmonės. Lietuvoje aplankomų vietų bendruomenės kviečiamos susitikti su „Nacionalinės ekspedicijos“ keliautojais ir pasidalyti savo istorijomis. Ekspedicijos dalyviai Lietuvoje aplankys:

birželio 30 d. – Kretingą, Palangą;

liepos 1 d. – Plungę, Platelius;

liepos 2 d. – Telšius, Varnius;

liepos 3 d. – Kurtuvėnus;

liepos 4 d. – Šiaulius, Tytuvėnus;

liepos 5 d. – Ariogalą, Kėdainius;

liepos 6 d. – Kauną (finišas).

Ekspedicijos atradimus LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys nuo rudens rodomose laidose

Išsamiau – laidos įraše (nuo 34.50 min.).

„Labas rytas, Lietuva“ II dalis. Bendrabučiai: kodėl naudingi ir tokie madingi?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi