Naujienų srautas

Veidai2019.06.18 08:47

Prasideda mėgstamiausias karalienės Elžbietos II renginys – Askoto žirgų lenktynės

pasidairykite po istorinių kadrų galeriją
LRT.lt 2019.06.18 08:47

Birželio 18-ąją prasideda tradicinės karališkosios Askoto žirgų lenktynės – vienas prestižiškiausių renginių Didžiojoje Britanijoje, turintis daugiau nei trijų šimtmečių istoriją ir garsėjantis ne tik eikliais žirgais ar geriausiais raiteliais, bet ir prašmatniai pasipuošusiomis skrybėlėtomis viešniomis. Šio renginio niekada nepraleidžia karalienė Elžbieta II.

Karališkosios Askoto žirgų lenktynės – penkių dienų renginys, kuriame varžosi geriausi žirgai ir jojikai iš viso pasaulio. Jie varžosi ne tik dėl garbės, bet ir dėl įspūdingų sumų, siekiančių kelis milijonus svarų.

Paprastai renginys transliuojamas 175 šalyse ir per televiziją jį gali išvysti net 650 mln. šeimų.
Karališkosios lenktynės yra sena tradicija, skaičiuojanti daugiau nei tris šimtus metų besitęsiančią istoriją.

Jos pradėtos rengti 1711 m. karalienės Anos iniciatyva. 1825 m. karalius Jurgis IV surengė pirmąją karališkąją karietų procesiją ir ši tęsiama iki šių dienų. 

Karalienė Elizabeth II ir kiti šeimos nariai į lenktynes kasmet atvyksta su karietomis. Askoto žirgų lenktynės vyksta vos už kelių kilometrų nuo Vindzoro pilies. 

Britų žiniasklaida spėlioja, ar lenktynėse pasirodys Sasekso hercogienė Meghan Markle. Po to, kai gegužės 6-ąją pagimdė pirmagimė Archie Harrisoną, ji pasirodys lenktynėse. Nors princas Harry į darbus grįžo po keturių dienų po sūnaus gimimo, hercogienei motinystės atostogos tęsiasi. 

Pirmasis Meghan pasirodymas viešumoje po gimdymo – oficialus karalienės Elžbietos II gimtadienis, minimas birželio pradžioje. Tačiau vis dar naišku, ar ji atvyks į renginį. 

Meghan Markle renginyje debiutavo praėjusių metų birželio 19-ąją, praėjus lygiai mėnesiui po jos ir princo Harry jungtuvių. 

Kembridžo hercogienė Kate Middleton Askoto lenktynėse pirmą kartą apsilankė praėjus penkeriems metams nuo jos ir princo Williamo vestuvių. Renginyje dalyvauti ji atsisakydavo dėl vaikų priežiūros.

Karalienė Elžbieta II lenktynių niekuomet nepraleidžia – tai mėgstamiausias jos renginys. Ji nuo vaikystės žavisi arkliais, ir netgi turi puikių grynakraujų ristūnų. Jos žirgai yra ne kartą laimėję ir prestižinėse Askoto lenktynėse. 

Jai tai dar viena puiki proga pasipuikuoti spalvinga skrybėlaite iš didžiulės asmeninės kolekcijos.

Žiūrovų tribūnos suskirstytosį tris sektorius, žinoma, karališkasis labiausiai prestižinis, nes jame sėdi karalienė ir jos šeimos nariai. Šiame sektoriuje – labai griežti aprangos kodo reikalavimai. Damos renkasi ekstravagantiškas ir puošnias sukneles žemiau kelių, būtinai dėvi aukštakulnius ir galvos apdangalą.

Dažniausiai žvilgsnius traukia keistų formų ir skrybėlės su įvairiausiais dekoro elementais. Reta renkasi klasikinį subtilią skrybėlaitę – daugelis viešnių renkasi kone meno kūrinius primenančias skrybėles.

Vyrai taip pat privalo laikytis formalios aprangos reikalavimų – dėvėti liemenę, ryšėti kaklaraištį ir turėti skrybėlę.

Sėdintys kituose sektoriuose taip pat turi pasipuošę formaliai – vyrai privalomai dėvi kojines, o moterys galvos apdangalus.

Beje, griežtas aprangos kodas ir reikalavimas dėvėti skrybėles atkeliavo iš senų laikų, kuomet lenktynės tik atsirado. Galbūt prieš šimtmetį moterys nesivaikė madų, tačiau jau tada norėjo išsiskirti ir būti matomos. Net ir prie konservatyvių suknelių jos dėvėjo milžiniškas ryškiaspalves skrybėles. 

Maždaug trečiajame ir ketvirtajame praėjusio amžiaus dešimtmečiuose, madingos buvo ne žvilgsnį traukiančios skrybėlės, bet ir skėčiai, kad aukštuomenės damos galėtų pasislėpti nuo saulės ar pasipuikuoti dar vienu išskirtiniu aksesuaru. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi