Veidai

2019.06.17 10:05

Artimieji ir bičiuliai atsisveikino su psichologe Edita Čekuoliene

LRT.lt 2019.06.17 10:05

Į paskutinę kelionę išlydėta psichologė, Vilniaus universiteto dėstytoja Edita Čekuolienė, ketvirtadienį pralaimėjusi kovą su sunkia liga. Paskutinį „sudie“ žmonai ištarė ir ilgametis LRT žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis, artimieji, bičiuliai bei kolegos.

Velionės palaikai buvo kremuojami, o atsisveikinti ją pažinojusieji pirmadienį ryte susirinko Vilniaus laidojimo rūmuose Olandų gatvėje.

Šeimos prašymu atsisveikinimo ceremonija ir laidotuvės vyko tik privačiame artimųjų rate. 

„Edita norėjo išeiti kukliai, be pompastikos, tad paisome jos norų ir gerbiama jos prašymus. Iš tiesų, gerbti žmogų reikia visą gyvenimą, o ne tada, kai jis išeina“, – portalui LRT.lt pasakojo A. Čekuolis, su žmona santuokoje pragyvenęs daugiau nei du dešimtmečius.

Šeima prašė, kad atėjusieji atsisveikinti atsineštų tik po vieną baltą gėlės žiedą.
Amžinojo poilsio E. Čekuolienė atgulė pirmadienį po pietų Rokantiškių kapinėse, Čekuolių šeimos kape. Tai, taip pat buvo velionės noras.

Kartą sutikusi LRT TELEVIZIJOS ir LRT RADIJO laidų vedėją Zitą Kelmickaitę, E. Čekuolienė jai pasakė kovojanti su „krabuku“, taip su ironija ji vadino vėžį. „Gebėjimas sutikti viską oriai, išdidžiai, egzistenciškai verta didelės pagarbos“, – pasakojo Z. Kelmickaitė.

LRT.lt primena, kad E. Čekuolinė mirė ligoninėje, eidama 65-uosius metus. Ji buvo psichologė, keturių psichologinių knygų autorė, Vilniaus universiteto dėstytoja. 1996-aisiais ji susituokė su ilgamečiu LRT žurnalistu, rašytoju Algimantu Čekuoliu. Pora bendrų vaikų neturėjo, velionė turėjo sūnų ir dukrą iš ankstesnės santuokos.