Naujienų srautas

Veidai2019.06.16 20:13

Marijus Žiedas apie savo žmoną: turiu nulenkti galvą ir jai dar kartą padėkoti

Aksominio balso savininkas, LRT TELEVIZIJOS žinių vedėjas ir filmų garsintojas Marius Žiedas už šį savo darbo įrankį yra dėkingas tėvams, o už tai, kaip klostosi jo gyvenimas – žmonai, su kuria augina tris vaikus.

LRT TELEVIZJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjęs M. Žiedas, paklaustas, kur tokius balsus dalija, nusijuokė, kad tikriausiai tokį atnešė gandras ir pridūrė, kad už tai yra dėkingas savo tėveliams.

„Bet manyčiau, kad niekas čia nieko nedalija, jau kai būna, tai būna. Kaip sakoma – kaip aklai vištai grūdas“, – juokėsi vyras, kurio balsas kasdien skamba ne tik televizijos, bet ir radijo eteryje.  

M. Žiedas pasakojo, kad kartais nutinka ir taip, jog žmonės jį vien iš balso atpažįsta, suklūsta, kai paskambina ar užeina į kokią nors instituciją.

„Ir tada tu supranti, kurią televiziją žmonės žiūri. Tai labai geras lakmuso popierėlis. Tada supranti, kad gal to žmogaus ir tam tikros vertybės yra panašios“, – sakė M. Žiedas.

Jis visada su žmonėmis stengiasi elgtis pozityviai, šypsosi, užkalbina.

„Mano toks būdas. Būna, kad žmonės sutrinka šiek tiek. Bet reakcija vis tiek kitokia, nei prieš dvidešimt ant trisdešimt metų, kai jausmas buvo visai kitoks“, – kalbėjo M. Žiedas.

Gyvenime žinių vedėjas sako esantis ramus, šiek tiek filosofiškas ir visai ne dėl to, kad studijavo filosofiją.

„Nors neabejotinai filosofijos studijos man suteikė ramesnį požiūrį į pasaulį, save, gyvenimą ir tai, kas vyksta aplink mus“, – teigė M. Žiedas.  

Laidoje M. Žiedas prisipažino, kad suderinti darbą ir šeimą sunku. Jis teigė darbe nuolat svarstantis, kaip susiklostys jo jaunų kolegų gyvenimas – mat daug žurnalistų yra vienišų ir sakė, kad jam, sukūrusiam šeimą labai pasisekė.

 „Mano žmona yra didžiausias ramstis man. Be jos nei aš būčiau kažko pasiekęs, nei šeimą tokią turėtume. Turiu nulenkti galvą ir dar kartą padėkoti. Be komandinio darbo, be pagalbos vienas kitam nieko neišeis“, – įsitikinęs M. Žiedas.

Daugelio už taisyklingą kalbą ir solidumą eteryje giriamas vyras teigė, kad į priekį jį veda noras, jog viskas, ką daro, būtų gražu.

„Jeigu tai, kaip įgrasinu filmus, taisyklingai kalbu ir pateikiu informaciją, žmonėms yra malonu, tai man daugiau nieko ir nereikia. Tai didžiausia padėka“, – sakė M. Žiedas.

Paklaustas, kodėl jam svarbi taisyklinga kalba, jis atsakė, jog tai yra visus lietuvius siejantis vardiklis.

„Jeigu įvairių žmonių kalba taps skirtinga, ateis laikas, kai jie nebesusikalbės, nors tai bus tarsi ta pati lietuvių kalba. Be kalbos mes būsime pasaulio piliečiai. Tai puiku. Bet nebebūsime lietuviai. Man tai svarbu, man tai rūpi. Žinoma, žmonės turi teisę kalbėti kaip nori, bet aš norėčiau galėti su jais susikalbėti“, – kalbėjo M. Žiedas.  

Išsamus pokalbis – laidoje „Labas rytas, Lietuva“ (nuo 12.50 min. ir nuo 07.32 min.):

„Labas rytas, Lietuva!“ I dalis. Žygeivių gyvenimo būdas: kuprinė ir nuotykiai
„Labas rytas, Lietuva!“ II dalis. Savaitgaliui praturtinti – Žanetos Paunksnės paroda „Ka(l)bantys portretai“
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi