Veidai

2019.06.15 19:13

Į „Nacionalinę ekspediciją“ vykstanti Aistė Plaipaitė: būsiu Selemono Paltanavičiaus dešinioji ranka

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.06.15 19:13

Gavusi pasiūlymą vykti į „Nacionalinę ekspediciją“, LRT žinių vedėja Aistė Plaipaitė nedvejojo nė minutės. Suprato iškart – keliauti būtina, nes paskui gailėsis. Ji bus vienoje komandoje su gamtininku Selemonu Paltanavičiumi, o prieš kelionę jau skaito jo duotas knygas.

Prisijungti prie jau penktosios „Nacionalinės ekspedicijos“ A. Plaipaitė pakviesta dar sausio mėnesį. LRT RADIJUI ji sakė, kad pasiūlymas jai atkeliavo pačiu laiku.

„Sausio mėnesį grįžau iš ilgos tolimos kelionės, iš Naujosios Zelandijos. Žmonėms po kelionių būna kritinė situacija, galvoji, kaip čia toliau daryti – tiek buvo daug įspūdžių, o dabar grįžtu į darbus. Pirmą dieną kai buvau darbe, man paskambino ir pasiūlė prisijungti prie ekspedicijos.

Aš pagalvojau, kad negalima atsisakyti, kad būtent tai yra man pasiūlymas, kaip toliau įdomiau gyventi, susirasti nuotykių ir praturtinti gyvenimą“, – sakė A. Plaipaitė ir pridūrė, kad S. Paltanavičius į ekspediciją jai patarė žiūrėti kaip į darbą, o ne kaip į atostogas.

Žinių vedėja iš karto taip ir nusiteikė bei pradėjo ruošti namų darbus. Į kelionę ji žada pasiimti ir S. Paltanavičiaus duotas knygas. Viena yra apie paukščius, kita – apie varliagyvius ir roplius.

„Esu viskam pasiruošusi. Gamtos nebijau, gamtą myliu, pati esu iš kaimo“, – tikino A. Plaipaitė.

Ji labai džiaugėsi ne tik sulaukusi pasiūlymo vykti į neeilinį žygį, bet ir sužinojusi, kad dalis kelionės drieksis per Žemaitiją.

„Labai džiaugiuosi, kad įtraukta Žemaitija. Mano bočius ir mano tėtis iš ten yra kilęs. Užaugau Klaipėdos krašte, bet turiu labai daug sentimentų ir jausmų Žemaitijai“, – sakė A. Plaipaitė.  

Dalis „Nacionalinės ekspedicijos“ komandos viešėjo ir LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“. A. Plaipaitė, paklausta, kokia bus jos misija kelionės metu, atsakė būsianti dešinioji S. Paltanavičiaus ranka.

Vos tai išgirdusi LRT laidų vedėja Zita Kelmickaitė, kuri jau yra vykusi į „Nacionalinę ekspediciją“, linksmai paprotestavo: „Nieko panašaus! Dešinioji ranka visą laiką būdavau aš. O dabar gal mes būsime abi Selemono rankos – ir kairė, ir dešinė.“

Penktoji „Nacionalinė ekspedicija“ prasideda sekmadienį, birželio 16-ąją anksti ryte. Dar prieš 11 valandą keliautojai planuoja pasiekti vakarų Baltarusijoje esantį Gervėčių miestelį, kur vyks didžiausi to krašto atlaidai.

Profesoriaus Alfredo Bumblausko vadovaujama ekspedicija plauks Dauguvos upe per Baltarusiją ir Latviją, Baltijos jūra pasieks Saremos salą Estijoje, o vėliau per Žemaitiją, liepos 6-ąją grįš į Kauną, iš kurio 2015-aisiais pajudėjo pirmoji „Nacionalinė ekspedicija“.

Lietuvoje aplankomų vietų bendruomenės kviečiamos susitikti su „Nacionalinės ekspedicijos“ keliautojais ir pasidalyti savo istorijomis. Ekspedicijos dalyviai Lietuvoje aplankys:

birželio 30 d. – Kretingą, Palangą;
liepos 1 d. – Plungę, Platelius;
liepos 2 d. – Telšius, Varnius;
liepos 3 d. – Kurtuvėnus;
liepos 4 d. – Šiaulius, Tytuvėnus;
liepos 5 d. – Ariogalą, Kėdainius;
liepos 6 d. – Kauną (finišas).

Ekspedicijos atradimus LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys nuo rudens rodomose laidose.

Išsamūs pokalbiai su ekspedicijos dalyviais – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ (nuo 1.30.13 val.) ir LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“:

Nacionalinė ekspedicija prasideda jau rytoj!
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt