Veidai

2019.06.15 14:34

Amerikos lietuvė Rita Dapkutė po širdies smūgių stojasi ant kojų: netrukus tikisi vaikščioti be pagalbos

LRT.lt2019.06.15 14:34

Du širdies smūgius patyrusi Amerikos lietuvė Rita Dapkus-Sproston sveiksta. Po poros savaičių, praleistų ligoninėje, ji buvo perkelta į reabilitacijos centrą. Apie savo sveikatą moteris pati pranešė feisbuke ir taip pradžiūgino daugybę savo bičiulių.

Čikagoje, JAV gyvenanti 57-erių R. Dapkus-Sproston du širdies smūgius patyrė birželio pradžioje. Ją gaivinant buvo sulaužyti šonkauliai. Ligoninėje ji buvo prijungta prie dirbtinio kvėpavimo aparato. Dar daugiau jėgų atėmė užklupęs plaučių uždegimas.

Laimė, medikams pavyko R. Dapkus-Sproston būklę stabilizuoti. Vėliau moters sveikata vėl buvo suprastėjusi. Naujienas apie R. Dapkus-Sproston būklę iš jos paskyros feisbuke pranešdavo jos vyras Johnas.

Pradėjusi reabilitaciją visiems už palaikymą šeštadienio naktį Lietuvos laiku padėkojo pati R. Dapkus-Sproston.

„Dėkoju visiems už gerus linkėjimus po širdies smūgio. Esu reabilitacijoje ir tikiuos netrukus vaikščiosiu be pagalbos“, – feisbuke rašė R. Dapkus-Sproston.

Maisto anatomija. Ritos Dapkutės vaisiniai kokteiliai

R. Dapkus-Sproston už Johno ištekėjo 2010-aisiais Vilniuje ir netrukus po vestuvių išsikraustė gyventi į JAV. Iki tol moteris Lietuvoje buvo žinoma kaip Rita Dapkutė. Gimusi Čikagoje, 1986-aisiais ji atvyko į Lietuvą ir čia pragyveno 25-erius metus.

Nepabuvęs kareivėliu (Rita Dapkutė)

Ji buvo įkūrusi pirmąją mūsų šalyje amerikietišką piceriją, aktyviai dalyvavo tiek politiniame, tiek visuomeniniame gyvenime, buvo Vilniaus miesto tarybos narė, yra dirbusi radijuje, vedusi televizijos laidas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt