Veidai

2019.06.15 09:12

Iš viešumos pasitraukęs Dainius Žebrauskas-Skruzdėliukas: kai negalėsiu strikinėti, atidarysiu mažą restoraną

Audinga Satkūnaitė, LRT.lt2019.06.15 09:12

Buvo laikas, kai Dainiaus Žebrausko, geriau žinomo pravarde Skruzdėliukas, visur buvo daug – televizijos projektuose, žiniasklaidoje, tačiau vieną dieną jis tikino nusprendęs pasitraukti iš viešumos. „Galbūt šiek tiek pervargau nuo visko: televizijos, renginių, viskas taip susidėliojo ir po asmeninių išgyvenimų. Supratau, kad pagaliau po daugybės metų noriu pagyventi sau“, – portalui LRT.lt sakė D. Žebrauskas.

Stengiasi laiką skirti sau

D. Žebrauskas tikino vieną dieną pajutęs, kad jam pabodo ta pati rutina su tais pačiais renginiais, žmonėmis, todėl norėjosi kažko naujo. „Turbūt vieną dieną ateina suvokimas, kad visą save išdalinau, o man pačiam savęs kaip ir nebeliko. Nebeturiu savęs dalinti į kairę ir dešinę“, – kalbėjo šokių treneris.

Būtent tai lėmė, kad jo gyvenime pakankamai neseniai atsirado vandenlentės, o kiek vėliau ir motociklas. „Visą tą laiką, kurį po darbo skirdavau kažkam – susitikimams, organizaciniams reikalams ir pan., dabar praleidžiu tiesiog važinėdamas motociklu“, – sakė D. Žebrauskas.

Jis kiek apgailestauja, kad ši transporto priemonė jo gyvenime atsirado tik einant 48 gyvenimo metus. Tačiau, kita vertus, D. Žebrauskas sako, jog anksčiau motociklas būtų galėjęs reikšti ir pražūtį, nes jis yra adrenalino fanatikas. „Dabar mano mąstymas visai kitoks ir labai džiaugiuosi turėdamas motociklą“, – pabrėžė pašnekovas.

D. Žebrausko mintys apie šią transporto priemonę visada sukosi galvoje, tačiau jį anksčiau sulaikydavo baimė, kad gali negauti vairuotojo pažymėjimo. Prieš metus kolega pašnekovui pasiūlė prisijungti prie jo ir visą kelią nueiti kartu. Pradžioje išgirdęs tokią idėją D. Žebrauskas jos atsisakė, tačiau po pusvalandžio pokalbio garsiai pagalvojo: „Kodėl ne? Ko čia bijoti?“.

Choreografas prisimena, kad ir varavimo teisių egzamino laikymas praėjo taip tarsi pačią sėkmę būtų siuntęs kažkas iš viršaus. „Kartais atrodo, kada teisingai viską gyvenime susidėlioji, tau Dievas duoda tai, ko nori“, – kalbėjo D. Žebrauskas.

Nors jis šiuo metu stengiasi daugiau laiko skirti sau ir savo pomėgiams, tačiau, anot pašnekovo, jis nežino, kaip bus rudenį po liepos mėnesio atostogų. Galbūt jį ir vėl išvysime televizijos ekranuose ar šokių projektuose. D. Žebrauskas patikino, kad šiais metais pusantro mėnesio truksiančios atostogos bus pirmos tokios ilgos per 22 metus.

Choreografas neslepia nuolat sulaukiantis pasiūlymų dalyvauti įvairiuose projektuose, tačiau pastaruoju metu jų visiškai atsisako.

„Kada pajauti, kad verčia vemti, o užmokestis, kad ir koks geras būtų, nebeteikia malonumo, tuomet pagalvoji –„velniop“. Aš noriu pabūti sau, su savimi, susirikiuoti mintis“, – atviravo D. Žebrauskas.

Populiarumo banga nuo 21-erių

Nors D. Žebrauskas išskirtinio dėmesio dėl savo asmenybės, talento ir atsidavimo šokiams sulaukia nuolat, tačiau jis prisipažino, kad dėl to jam visuomet yra nejauku ir prie to niekada neįprato. Pasak pašnekovo, populiarumo banga jį pasiekė, kai jam buvo 21-eri. Būtent tuo laiku, 1992 metais, gimė vienas pirmųjų hiphopo šokių ir muzikos projektas „RSA“. Šis pavadinimas kilo iš grupės pirmosios dainos – „Ritmas, seksas ir alus“, pavadinimo.

Jis prisiminė, kad grupės „RSA“ pirmasis albumas atsirado po to, kai tam pinigų padovanojo Katedros aikštėje sutikta moteris.

„Grupė gyvavo aštuonerius metus, atkalėm kaip velniai. Buvo labai gerų dalykų. Aš visą gyvenimą vadovaujuosi vienintele taisykle: daryk tai, ką tu nori ir kas patinka. Muzika atsirado atsitiktinai, tiesiog kompanijoje atsirado vaikinas, kuris turėjo sintezatorių ir mes įrašėm pirmą dainą.

Tuomet prodiuseris Gediminas Zujus pastebėjo, kad mes turim gerų idėjų ir patarė viską tęsti, mes nematėm priežasčių, kodėl to nedaryti“, – pasakojo D. Žebrauskas.

Jis prisiminė, kad grupės „RSA“ pirmasis albumas atsirado po to, kai tam pinigų padovanojo Katedros aikštėje sutikta moteris. Beje, daugiau niekada grupės nariai jos ir nebematė.

„Dabar suvokiu, kad mano gyvenime viskas susiklostė taip, kaip turėjo. Dėl to esu beprotiškai laimingas. Vienintelio dalyko, kurio man dabar gaila, kad Lietuvoje ant populiariosios scenos, išskyrus „G&G Sindikatą“, nebeliko normalių vyrų grupių, kurios kurtų šou ir tikėtų savimi“, – kalbėjo pašnekovas.

Grupei išsiskirsčius ji dar buvo susibūrusi keletui koncertui ir žmonių buvo labai gerai sutikta. Nors ir toliau D. Žebrauskas sulaukia pasiūlymų pasirodyti grupei, tačiau jis suvokia, kad laikai jau pasikeitė, o ankstesni grupės „RSA“ gyvavimo metai ir buvo jos patys geriausi. Svarbiausia, laiku pasitraukti, įsitikinęs kadaise populiarios grupės lyderis.

Pamažu nori atsiriboti nuo šokių

Šiuo metu D. Žebrauskas daugiausiai laiko skiria savo jau 12 metų egzistuojančiai šokių studijai „ANT“, kurią lanko apie 400 įvairaus amžiaus šokėjų. Tačiau treneriu jis dirba kur kas ilgiau – jau 22 metus.

„Pats sau jau nešoku ilgai, nes neturiu tam laiko. Netgi stengiuosi dienos metu, tarp 15 ir 19 val., jeigu pavyksta, nusnausti 15–20 minučių, nes jau nebeatlaiko organizmas. Mano diena labai intensyvi: keliuosi 7–7.30 val., sėdu prie kompiuterio arba einu į susitikimus ir taip visą dieną judu“, – tvirtino D. Žebrauskas.

Šokiai, ypač gatvės, Lietuvoje pastaraisiais metais išgyvena aukso amžių. Nors studijų taip pat yra begalė, tačiau nė vienai norinčių šokti netrūksta.

„Žmonės pasirenka pagal tai, kas jiems tinka. Manau, kad kuo daugiau bus studijų, tuo bus didesnė konkurencija, verčianti mus dirbti vis geriau, ir kiekviena galės išsigryninti savo darbo principus. Tai mes jau esame padarę ir jie duoda puikius vaisius“, – pabrėžė D. Žebrauskas.

Jis apgailestavo, kad televizijos apleido šokių projektų idėją ir pamiršo, jog Lietuvoje yra daug šokančių vaikų, jaunuolių, suaugusių, kurie turi ką parodyti ir pasakyti. Pašnekovo tikinimu, šiuo metu yra užaugusi visai kita kokybiškų šokėjų karta.

Daugeliui D. Žebrauskas yra neatsiejamas nuo šokių grupės „No Money“, su kuria jis du kartus yra tapęs IDO pasaulio hiphopo čempionu. „Jeigu mūsų komanda pasakytų: varom į čempionatą arba kažkokiam ruošiamės, tai aš visada už. Tačiau kai 22 metus diena iš dienos darai tą patį, tuomet tą savo bateriją jau norisi pasukti kita kryptimi“, – tikino šokių treneris.

D. Žebrauskas jau turi savo gyvenimo viziją po poros metų: turėti kuo mažiau tiesioginio darbo su šokiais, o tiesiog rūpintis šokių studijos organizaciniais reikalais. Nors jam labai patinka dirbti su pačiais mažiausiais studijos lankytojais, vaikais, paaugliais, tačiau, anot jo, tos ugnelės, kurią jautė anksčiau dirbamas treneriu, nebeliko.

„Kita vertus, ir jaunimas dabar yra kitoks. Žmonės ateina į šokių studiją, o mes, treneriai, turime juos versti šokti. Man tai yra nesuprantama. Žmogus ateina ir sako: „Aš noriu šokti“, tačiau jį reikia versti tą daryti. Deja, tai vyksta ne tik Lietuvoje, bet visame pasaulyje“, – kalbėjo pašnekovas.

Šokių studijoje „ANT“ dirba 11 trenerių. D. Žebrauskas, burdamas komandą, laikosi principo ir pasirenka tokius žmonės, kurie norėtų ne tik mokytis, bet ir išmokti.

Asmeninių santykių nesėkmė pasimiršta

Pašnekovas neslepia, kad gyvenime buvo etapas, kai jis pagalvojęs apie išvykimą iš Lietuvos, nes buvo gavęs tokį pasiūlymą. Tačiau D. Žebrauskas pasirinko pasilikti.

„Visada suvokiau, kad iškovotos nepriklausomybės mums niekas nesutvarkys. Mes tą turime daryti patys. Tuomet pagalvojau, kad jeigu iš šios srities, kurioje aš galiu geriausiai save išreikšti, pabėgsiu, tai bus blogai. Tikrai neverta niekur bėgti, nes viską galima turėti ir Lietuvoje. Tačiau dėl to reikia daug dirbti. O žmonės nori kuo mažiau dirbti ir kuo daugiau turėti, tačiau taip nebūna“, – kalbėjo šokių treneris.

D. Žebrauskas sako, kad patirtis, o ypač darbo su vaikais ir paaugliais, jį labai pakeitė. Anksčiau buvęs nutrūktgalvis šokėjas šiandien sako: „Dabar matote žmogų, kuris iš esmės yra savo vietoje, dirba tai, kas jam patinka, ką jis nori daryti ir turi svajonę, kai jau bus diedukas, kuris nebegalės strikinėti, su geru draugu Arūnu atsidarysim penkių arba septynių staliukų restoraną. Aš stovėsiu prie bariuko, pilstysiu gėrimus ir užsiimsiu organizacine veikla“.

Prieš porą metų D. Žebrauskas į žiniasklaidos akiratį buvo patekęs tuomet, kai į viešumą iškilo žinia apie jo skyrybas. Anot pašnekovo, šiandien jis po skaudžios patirties jaučiasi atsigavęs, nors vis dar ištinka ir silpnumo akimirkų, kai į paviršių iškyla prisiminimai. D. Žebrauskas prisipažino, kad su buvusia žmona jokių santykių nepalaiko, yra nuo jos atsitvėręs ir apie jos gyvenimą nieko nežino. Taip, anot pašnekovo, yra jam paprasčiau.

„Nėra pykčio, nuoskaudos, o lengvas kartėlis. Tačiau aš suvokiu, kodėl taip nutiko. Jeigu žmonėms yra gerai kartu, jie nesiskiria. Tas žmogus šiandien yra laimingas ir tai yra svarbiausia. Reiškia, tas žingsnis buvo teisingas. Gyvenimas juda į priekį. Skiriasi daugybė žmonių – ir būdami vienmečiai, ir turėdami vaikų. Manau, kad apie asmeninius dalykus kalbėti nevertėtų, tačiau esu viešas asmuo, todėl turiu suvokti, kokios yra to žaidimo taisyklės“, – atviravo šokių treneris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.