Naujienų srautas

Veidai2019.06.14 16:23

Donaldas Trumpas švenčia gimtadienį: tapęs prezidentu švenčia kukliau

LRT.lt 2019.06.14 16:23

45-asis Jungtinių Amerikos valstijų prezidentas Donaldas Trumpas birželio 14-ąją švenčia 73-ąjį gimtadienį. Anksčiau, dar būdamas nekilnojamojo turto magnatu, jis mėgo labai pompastiškai (ir nebūtinai labai skoningai) paminėti savo gimtadienius, tik tapęs prezidentu pradėjo švęsti kiek kukliau.

Jis – vyriausias žmogus, užimantis prezidento pareigas nuo Ronaldo Reagano laikų (šis pareigas pradėjo eiti būdamas 70-ies, kaip ir D. Trumpas). Jeigu jam pavyks išsilaikyti poste ir po kitų rinkimų, jis taps vyriausiu visų laikų Amerikos prezidentu.

Prezidentui nestinga šiokios tokios arogancijos, o kartais ir takto, tačiau jis dažnai pasidžiaugia, kad viena iš jo pavardės reikšmių – „koziris“. Jis tuo didžiuojasi ir pasistengia tai priminti.  Ir savo gimtadienius jis, net ir tada, kai dar nebuvo prezidentu šventė labai prabangiai. Pavyzdžiui, prieš 47-ąjį gimtadienį jis svečiams išsiuntinėjo kvietimus, kuriuose jis pavaizduotas sėdintis soste, o tuometinė jo žmona Marla Maples pavaizduota prie jo kojų.

Nors taip ir buvo pavaizduota, M. Maples surengė jam ganėtinai kuklų ir uždarą vakarėlį „Trump Tower“ dangoraižyje. Žinoma, vakarėlis buvo kuklus – šimtai aukso spalvos balionių, ledinė undinės M. Maples skulptūra, styginių trio, pianistas, daugybė įspūdingų vaišių ir svečių ir Eartha Kitt atliekanti savo dainos „Happy Birthday“ interpretaciją.

59-ąjį gimtadienį D. Trumpas paminėjo su milžinišku tortu ir serialo „Gelbėtojai“ žvaigžde Pamela Anderson. Tai tik keletas pavyzdžių, kaip prabangiai ir kukliai mėgsta linksmintis JAV presidentas. Beje, 2012-iasiais savo gimtadienio proga „Twiteryje“ jis rašė, kad savo gimtadienio proga jis linki JAV tapti galinga ir klestinčia valstybe.

Tapus prezidentu, gimtadieniai tapo kiek ramesni, dažniausiai vykstantys įvairių oficialių susitikimų metu. Praėjusiais metais savo gimtadienį paminėjo viešėdamas Šiaurės Korėjoje, kur vietos diplomatai jį nustebino į susitikimą atsinešė ir gimtadienio tortą.

Šiemet Baltieji rūmai neskuba atskleisti, kaip prezidentas žada švęsti savo gimtadienį, tad vietos žiniasklaida juokiasi, kad Trumpas rytą pradės vėlyvais pusryčiais su KFC vištienos kibirėliu. Daugelis negali pamiršti jo lėktuve valgančio KFC vištienos šlauneles.

1946-aisiais Niujorke gimęs D. Trumpas pasekė savo tėvo Fredo pėdomis – šis supirkinėjo nekilnojamąjį turtą ir taip išlaikė šeimą, Donaldui netgi pavyko tapti nekilnojamojo turto magnatu.

D. Trumpas seniai garsėja, kaip jaučiantis silpnybę jaunesnėms gražuolėms, o ir vedęs jis buvo net tris kartus. Su pirmąją žmona Ivana Trump jis santuokoje jis pragyveno 13 metų, tačiau 1990-aisiais išsiskyrė. Jiedu susilaukė trijų vaikų – Erico, Donaldo jaunesniojo ir Ivankos.

Šešerius metus prezidentas pragyveno su antrąja žmona Marla Maples, su kuria susilaukė dukters Tiffany.

2005-aisiais D. Trumpas vedė Melanią Trump, su kuria gyvena iki šiol. Jai atiteko ir pirmosios JAV ponios titulas. Pora turi sūnų Barroną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi