Veidai

2019.06.14 11:08

Mirė psichologė Edita Čekuolienė, žurnalisto Algimanto Čekuolio žmona

atnaujinta 13.24
LRT.lt2019.06.14 11:08

Ketvirtadienį prieš vidurnaktį po sunkios ligos, eidama 65-uosius metus iškeliavo psichologė Edita Čekuolienė. Apie tai, kad tapo našliu, portalui LRT.lt patvirtino žurnalistas Algimantas Čekuolis.

Edita Čekuolienė buvo psichologė, dėstytoja, parašė keturias knygas – paauglėms skirtą „Nuo ančiuko iki gulbės“, brandaus amžiaus moterims skirtą „Flirtas su rudeniu“, psichologijos vadovą „Psichologijos žiupsnis ant kasdienybės“, ir knygą „Augi(ni)mo psichologija.

2018-aisiais E. Čekuolienė išgirdo vėžio diagnozę. Liga buvo gerokai išplitusi, medikai nustatė ketvirtą stadiją. 

„Tai vėžys, ne paslaptis. Jis buvo pakankamai išplitęs, ketvirta stadija. Esu dėkinga gydytojams, kitiems pagalbininkams, artimiesiems, kurie viską darė, kad mane ne tik palaikytų, bet padėtų man suprasti, kas aš esu ir kodėl taip man atsitiko. Aš labai greitai supratau, kiek nedaug turiu laiko. Suvokiau, jog gavau gyvenimo pamoką“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“ yra sakiusi E. Čekuolienė.

Psichologė tuo metu neslėpė – išgirsta diagnozė išgąsdino tiek ją pačią, tiek jos vyrą.

E. Čekuolienė ir A. Čekuolis susituokė 1996-aisiais. Poros amžiaus skirtumas – 23-eji metai. Vienas į kitą juodu kreipdavosi „jūs“. A. Čekuoliui tai buvo antra santuoka, bendrų vaikų pora neturėjo. E.Čekuolienė turėjo sūnų ir dukrą iš ankstesnės santuokos. 

E. Čekuolienė mirė ligoninėje. Velionės palaikai bus kremuojami, o atsisveikinti bus galima pirmadienį Vilniaus laidojimo rūmuose Olandų gatvėje nuo 10 val. iki 14 val.

E. Čekuolienė bus laidojama Rokantiškių kapinėse, Čekuolių šeimos kape. Pasak jos vyro A. Čekuolio, laidotuvės bus kuklios, kaip ji pati ir prašė.  Artimieji prašo atsisveikinimui atnešti po vieną baltą žiedą. 

Užuojautą šeimai išreiškė LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. 

Diagnozę išgirdusi E. Čekuolienė: supratau, kiek nedaug turiu laiko
Stilius. Algimantas ir Edita Čekuoliai (su vertimu į gestų k.)
Ryto suktinis su Zita Kelmickaite. Edita Čekuolienė: laimi moterys, sugebančios pralaukti 40-mečio vyro zyliojimą