Veidai

2019.06.13 08:02

Jonas Sakalauskas: į darbą keliauju įvairiai, kartais 9 km nuo namų įveikiu bėgdamas

Audinga Satkūnaitė, LRT.lt2019.06.13 08:02

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas į darbą keliauja įvairiai, netgi 8–9 kilometrų atstumo ryte nevengia įveikti bėgdamas. Tačiau elektrinių paspirtukų madai jis nepasidavė. „Jeigu aš naudoju tam tikrą judėjimo priemonę, tai noriu, kad ji būtų tokia, jog suteiktų galimybę pasportuoti ir pajudėti“, – portalui LRT.lt sakė J. Sakalauskas.

Jis į darbą keliauja keliais būdais: automobiliu, dviračiu arba tiesiog bėga. Anot J. Sakalausko, praėjusiais metais šiltuoju sezonu dviračiu važiuodavo dažniau. Jis neslepia, kad kartais į darbą keliauja ir viešuoju transportu.

„Anksčiau labai skatinau visus važinėti autobusais ir troleibusais, tačiau nenoriu būti tas, kuris tik skatina, todėl kartas nuo karto įsėdu ir į visuomeninį transportą“, – kalbėjo J. Sakalauskas.

Jau kuris laikas jis naudoja ir naują keliavimo būdą iki darbo, tai yra 8–9 kilometrus jis įveikia bėgdamas. Anot J. Sakalausko, jis bėgioti ilgesnes distancijas pradėjo maždaug prieš mėnesį.

„Prieš 8 val. jau būnu darbe ir 8 val. pradedu darbus. Kuo toliau, tuo labiau bėgiojimo daugėja mano gyvenime. Labai džiaugiuosi tuo krūviu, kurį gaunu, ypač jeigu žinau, kad dienos metu ar vakare neturėsiu galimybės nueiti į sporto klubą. Bėgimas yra geriausias galimas būdas pasportuoti, gal netgi geresnis nei sporto salė“, – tvirtino J. Sakalauskas.

Jo keliavimo būdai į darbą keičiasi atsižvelgiant į tai, kokia jo laukia darbo dienos darbotvarkė. Tačiau, anot J. Sakalausko, jis stengiasi keisti keliavimo priemones ne tik per Judumo savaitę, bet ir ištisus metus.

„Yra virtinė klausimų, kuriuos reikia išspręsti, todėl kas kartą mano keliavimo būdas į darbą ar iš jo vis kitoks. Mano rytinis bėgimas prasideda prieš 7 val. ryto, tuo metu nėra labai karšta, todėl bėgti tikrai įmanoma. Paskutinį kartą atstumą nuo Jeruzalės iki darbo bėgdamas įveikiau antradienį, o dabar planuoju – penktadienį“, – pasakojo pašnekovas.

Jeigu J. Sakalauskas atstumą iki darbo nusprendžia įveikti bėgte, tai prieš šiek tiek užvalgo. Pašnekovas dažniausiai pietauja Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, todėl ilgai pietūs neužtrunka. Likusį laiką jis stengiasi išnaudoti sporto salėje, kuris yra netoli darbovietės.

J. Sakalauskas užsiima keletą sporto šakų: dalyvauja kardio treniruotėse, kilnoja svarmenis, lanko bokso treniruotes ar tiesiog žaidžia stalo tenisą.

„Manau, kad vadovams, kurių pagrindinis darbo krūvis yra psichologinis, sportas, teisinga mityba ir miegas yra vienintelės galimybės, leidžiančios pailsėti ir būti produktyviam. Būtent tokio pobūdžio krūvis labiausiai išsekina ir neleidžia atsiplėšti nuo veiklos, nes visą laiką jauti atsakomybę.

Vadovas turi suvaldyti ir išspręsti krizines situacijas bei būti kartu su komanda ne tik maloniomis akimirkomis. O jų būna kiekvieną dieną. Man sportas leidžia pajausti darbo malonumą, sukaupti ties darbu, turėti tinkamą balansą ir savo energiją nukreipti tinkama linkme“, – tvirtino J. Sakalauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.