Veidai

2019.06.12 17:59

Ariana Grande išreiškė palaikymą planuotai motinystei: paaukojo pinigų kovai už teisę nutraukti nėštumą

LRT.lt2019.06.12 17:59

Amerikiečių dainininkė Ariana Grande visą koncerte uždirbtą honorarą paaukojo organizacijai „Planned Parenthood“, siekiančiai kovoti su abortų draudimu JAV. Atlikėjos koncertas birželio 8-ąją vyko Atlantoje, Džordžijos valstijoje, kurioje neseniai įsigaliojo nėštumo nutraukimą smarkiai apribojantys įstatymai.

Viena populiariausių ir įtakingiausių pasaulio populiariosios muzikos atlikėjų įsijungė į diskusiją apie moterų teisę planuoti nėštumą. Pasak CNN, A. Grande organizacijai „Planned Parenthood“ paaukota suma gali siekti 250 tūkst. JAV dolerių.

„Arianos Grande dosni auka mus pasiekė kritišku metu – Džordžijoje ir kitose valstijose prieš moteris nusiteikę politikai nori uždrausti saugų, legalų abortą. Draudimai nėra tai, ko nori amerikiečiai ir jie už tai nekovos“, – portalui „People“ sakė organizacijos fondų prezidentė Leana Wen.

Atsakyme žiniasklaidai L. Wen tikino, kad žvaigždės skirti pinigai bus panaudoti toliau už moterų teisę į planuotą motinystę kovojant teismuose, Kongrese, vyriausybėse ir gatvėse.

„Esame labai dėkingi Arianai už jos ilgalaikį ryžtą kovoti už moterų teises. Mes nenustosime kovoti“, – teigė L. Wen.

Gegužės 7-ąją Džodžijoje pasirašytas „širdies ritmo“ įstatymas, kuris valstijoje įsigalios sausio 1 dieną. Juo uždraudžiami visi abortai, kai jau galima aptikti vaisiaus širdies ritmą, kuris gali atsirasti jau šeštoje nėštumo savaitėje. Abortai būtų draudžiami net išprievartavimo ar kraujomaišos atvejais.

Panašūs įstatymai rengiami ir kitose pietinėse JAV valstijose – Luizianoje, Kentukyje ir Misisipėje, o į diskusiją įsijungė ir Holivudas – kilo protestai. Holivudas grasina nustoti gaminti produkciją pietinėse valstijose, kuriose iki šiol tai buvo pelningas verslas. Kai kurios Holivudo žvaigždės savo projektų pinigus jau paaukojo kovai su abortų draudimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.