Veidai

2019.06.12 13:51

Algirdas Gataveckas: nežinia, ar būtume sutikę tapyti kitą politiką

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.06.12 13:51

„Nežinia, ar būtume sutikę sukurti kurio nors kito politiko ar šalies vadovo portretą – Daliai Grybauskaitei jaučiame ypatingą pagarbą“, – portalui LRT.lt sako menininkas Algridas Gataveckas, su broliu Remigijumi nutapęs kadenciją baigiančios prezidentės portretą.

Pagal tradiciją, kadenciją baigiančio prezidento portretas pakabinamas Prezidentūros galerijoje, kur puikuojasi Antano Smetonos, Kazio Griniaus ir kitų prezidentų portretai. Kadenciją baigiančios prezidentės D.Grybauskaitės portretas taip pat jau pakabintas. Jį tapę menininkai broliai A. ir R. Gataveckai, garsėja itin realistiškais darbais.

„Prezidentės portretas – aliejinė tapuba ant drobės. Šįkart su broliu pasirinkome fotorealizmo, hiperrealizmo stilių, kuris reikalauja milžiniško kruopštumo, švelnumo ir mes pagalvojome, kad ši technika šiandienos prezidentei labai tiks. Nemanau, kad jai tiktų grubios formos ar ekspresionistinės interpretacijos“, – portalui LRT.lt sako A. Gataveckas.

Kiek tiksliai užtruko nutapyti D. Grybauskaitės portretą, menininkas neatskleidžia, tačiau juokais sako, kad tapydami paveikslą į jos ekscelencijos atvaizdą žiūrėjo ne vieną mėnesį ir šiam darbui atidavė daugybę valandų. Menininkas juokais sako, kad į prezidentės atvaizdą žiūrėjo ilgiau nei jos apsauga.

„Mudviem su broliu didelė garbė prisidėti prie tokio istorinio įvykio – juk paveikslas bus pakabintas Prezidentūroje, prie kitų šalies vadovų portretų, ir jį matys ateities kartos. Žinoma, esame laimingi dėl mums išreikšto pasitikėjimo – tai tikrai didžiulis įvertinimas, tad esame labai laimingi“, – patikina menininkas.

Brolių kūryba puošia ir ne vieno turtingo bei žinomo pasaulyje žmogaus namus, nors daugelio jų vardų, dėl konfidencialumo sutarties, kūrėjai atskleisti negali, dabar jų biografijoje – ir prezidentės portretas. Dabartinę šalies vadovę menininkai labai gerbia, tad gavę pasiūlymą ją nutapyti labai apsidžiaugė.

Tačiau A. Gataveckas sako, kad jei būtų gavę pasiūlymą nutapyti kitą politiką, nebūtinai būtų sutikę: „Mums labiausiai patinka piešti ir tapyti tuos, kurie mūsų paveikslų įsigyti negali.“
Prieš septynetą kartu su broliu pieštukais sukūręs įspūdingus vaikų iš globos namų portretus.

Taip pat žiūrėkite reportažą: 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt