Veidai

2019.06.12 12:10

Rimvydas Širvinskas-Makalius: šiais metais pasižadėjau stengtis nekelti kojos iš Lietuvos

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.06.12 12:10

Ne visi gali sau leisti turėti ilgas atostogas vasarą, tačiau atokvėpiui nuo darbų puikiai galima išnaudoti savaitgalius ir jų metu pakeliauti po Lietuvą. Kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius tikina šiais metais pasižadėjęs stengtis nekelti kojos iš Lietuvos.

R. Širvinskas-Makalius sakė, kad su draugais jau yra susiplanavę baidarių žygius, išvykas į kaimo turizmo sodybas. O artimiausia jo kelionė laukia į Varšuvą – dainininkės Pink koncertą, kuris vyks liepos pabaigoje.

„Man patinka atrasti naujas nakvynės vietas Lietuvoje. Tarkime, galima rasti tokių įdomių variantų, kaip nakvynė pilyje, vienuolyne arba po atviru dangumi palapinėje be stogo. Tokiu atveju žmogus gali grožėtis žvaigždėtu dangumi“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbėjo R. Širvinskas-Makalius.

Jis taip pat jau yra pora savaitgalių suplanavęs paskirti išvykoms į artimąjį užsienį. Kelionių organizatorius ir kitiems rekomenduoja sėsti į automobilį ar į autobusą ir vykti pasidairyti po kaimynines šalis.

„Ten tikrai yra ką pamatyti ir tam tikrai pakaktų dviejų ar trijų dienų, todėl nereikėtų imti net papildomų laisvadienių darbe. Galima keliauti į kaimyninę Lenkiją, kur yra kalnų. Daug kas vyksta į Krokuvą ar Varšuvą. Labai populiarios yra vienos dienos kelionės į Lenkiją, pavyzdžiui, Augustavą. Galima keliauti į Latviją, Estiją, trijų dienų gali pakakti netgi kruizui Baltijos jūra“, – sakė R. Širvinskas-Makalius.

Jis išskyrė keletą kelionių po Lietuvą, kurios paliko didžiausią įspūdį. Viena jų – po šalies apžvalgos bokštus. Anot kelionių organizatoriaus, apžiūrint apylinkes iš viršaus, apima nuostabus jausmas. R. Širvinskas-Makalius pataria leistis į gastronominę kelionę po Lietuvos regionus.

„Man patinka ir aktyvios kelionės. Pavyzdžiui, su draugais ilgojo savaitgalio metu važiuojame ten, kur akys nuves. Vietoje ieškome nakvynės, tuo metu mes patiriame nemažai nuotykių, nes nežinome, kur sustosime šiandien ir kur vyksime rytoj. Taigi nesidėliojant iš anksto maršruto ir paliekant vietos improvizacijai, galima susikurti puikų savaitgalį“, – tikino R. Širvinskas-Makalius.

Anot jo, vasaros metu netgi nebūtina vykti į pajūrį, o galima rinktis kitus Lietuvos kurortus, kuriuose pasiūla poilsiautojams didėja.

Daugiau apie tai – laidoje (nuo 44.12 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Makalius apie savaitgalių išvykas: išbandyti verta nakvynes pilyje arba vienuolyne