Veidai

2019.06.12 11:22

„Radiohead“ už pavogtą muziką išpirkos nemokėjo: išleidę dainas uždirbtus pinigus paaukos aplinkosaugai

LRT.lt2019.06.12 11:22

Britų roko ir elektroninės muzikos grupė „Radiohead“ išleido 18 valandų trukmės anksčiau niekur negirdėtos muzikos po to, kai ji buvo nelegaliai pasisavinta programuotojų. Nesutikę mokėti išpirkos, grupės nariai nusprendė patys paviešinti dainas, kurias vavadino „nelabai įdomiomis“, o surinktus pinigus paaukoti gamtą tausojančiai organizacijai.

Antradienį „Radiohead“ gitaristas Johnny‘is Greenwoodas savo „Twitter“ paskyroje paskelbė, kad dainų garso įrašai buvo pavogti iš vokalisto Thomo Yorke‘o archyvų. Šie archyvai saugomi nuo 1997 metų, kai grupė išleido albumą „OK Computer“, rašo BBC ir „Sky News“.

Pranešime gerbėjams J. Greenwoodas rašė, kad „Radiohead“ tapo programuotojų taikiniu. „Praėjusią savaitė buvo įsilaužta į Thomo archyvus – tuos, kurie įrašyti maždaug tada, kai išleidome albumą „OK Computer“. Iš mūsų buvo pareikalauta sumokėti 150 tūkst. dolerių ir pagrasinta, kad nesumokėjus muzika bus paviešinta“, – rašė jis.

J. Greenwoodas sakė, kad 18 val. iki šiol negirdėtų grupės įrašų niekada nebuvo skirti viešinimui, o T. Yorke‘as įvardijo šias dainas kaip „nelabai įdomias“.

Grupės nariai šantažui nepasidavė – nusprendė, kad įvykis gali pasitarnauti geram tikslui. „Vietoje to, kad skųstumės ar tai ignoruotume, visas 18 val. įrašo paleisime „Bandcamp“, o surinktus pinigus skirsime „Extinction Rebellion“, – teigė J. Greenwoodas.

Muzikos įrašų platformoje „Bandcamp“ niekur negirdėta „Radiohead“ muzika bus patalpinta 18 dienų, o ją parsisiųsti kainuos 18 svarų. Visi surinkti pinigai atiteks organizacijai „Extinction Rebellion“, kuri kovoja su klimato kaita pasaulyje. Organizacija grupei už dosnumą taip pat atsidėkojo „Twitter“ žinute.

„Už 18 svarų galite patys išsiaiškinti, ar mums vertėjo sumokėti išpirką“, – ironizavo J. Greenwoodas.