Veidai

2019.06.12 06:42

Penkeri metai be Gintaro Ruplėno: atmintyje visuomet išliks amžinai jaunas ir linksmas

LRT.lt2019.06.12 06:42

Prieš penkerius metus, birželio 12-ąją, iš Jordanijos, kur tuo metu atostogavo televizijos prodiuseris ir laidos „Dviračio žinios“ kūrėjas Gintaras Ruplėnas, atskriejo liūdna žinia – žinomas vyras mirė. Jam, kaip ir prieš mėnesį iškeliavusiam bičiuliui bei kolegai Vytautui Šerėnui, netikėtai sustojo širdis.

Po poros mėnesių G. Ruplėnas turėjo minėti savo 50-metį. Amžinojo poilsio jis atgulė Vilniaus Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje, šalia kitų kultūros ir meno žmonių.

Kai iškeliavo Anapilin, su žmona jis turėjo švęsti ir 27-ąsias vestuvių metines. Dalia Ruplėnienė sako, kad laikas prabėgo labai greitai, ir prisimena tą dieną, kai jiedu, būdami dar studentai, pirmą kartą susitiko traukinių stotyje. Praėjus vos trims mėnesiams įsimylėjėliai jau nešė prašymą tuoktis.

„Jeigu nebūtume susituokę taip greitai, tai būtume nesusituokę išvis. Mes labai skirtingi. Kaip juokdavomės, joks horoskopas mums nerodytų, kad galime būti kartu. Tačiau vienas kitam buvom labai stiprūs mokytojai. Buvau labai griežtų pažiūrų, galvodavau, kad draugausiu tris metus ir tik tada susituoksiu, o draugavau tris mėnesius ir sulaužiau visus savo principus“, – prieš porą metų laidai „Gyvenimas“ pasakojo moteris.

Dalia Ruplėnienė: labiausiai stinga prisilietimų

Ji nujautusi, kad kelionė nieko gero nežada, turbūt dėl to ilgai jos stengėsi išvengti, tačiau keliauti veržte veržėsi jos vyras. Kertant Jeruzalės ir Jordanijos sieną, moteriai taip stipriai sutino kojos, kad vos galėjo paeiti. D. Ruplėnienės teigimu, buvo ir daugiau ženklų, įspėjančių apie nelaimę.

Amžinai jaunas ir linksmas – toks G. Ruplėnas visada išliks savo šeimos ir draugų atmintyje. Linksmas ir nestokojantis humoro jausmo jis liks ir televizijos žiūrovų atmintyje. Daugelis iki šiol pamena pramogų pasaulio atstovo Arūno Valinsko pokštą, kai prieš maždaug 20 metų 15 tūkst. litų baudą jis sumokėjo smulkiomis monetomis.

Pakrauti ir nuvežti pinigų pilną priekabą jam padėjo bendražygiai- prieš penkerius metus išėjęs G. Ruplėnas ir prieš mėnesį, gegužės 10-ąją, sustojus širdžiai miręs humoristas Vytautas Šerėnas.

LRT.lt primena, kad vestuvėse piršliu buvęs A. Valinskas policijai pranešė, kad viešbutyje „Šarūnas“, kur vyko šventė, padėta bomba. Atvykę pareigūnai sprogmenų nerado. A. Valinskas teisinosi, kad viso labo juokavo, tačiau už melagingą pranešimą jam vėliau buvo paskirta bauda.

LTV 40-mečio proga sveikina „Dviračio šou“ kūrybinė grupė – Vytautas Šerėnas ir Gintaras Ruplėnas

G. Ruplėnas gimė 1964 m. Vilniuje. 1993 m. baigė Vilniaus universiteto Teisės fakultetą.

Kartu su Arūnu Valinsku bei Valdu Vižiniu jau studijų metais pradėjo aktyviai koncertuoti bei dalyvavo akademinėje saviveiklos veikloje.

Nuo 1968 m. G. Ruplėnas dirbo šou grupėje „Dviratis“, nuo 1993 m. darbavosi televizijos laidose „Dviračio šou“, „Dviračio žynios“ ir „Pusę per pusę“.

1995 m. buvo radijo stoties „Radiocentras“ programų direktorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.