Naujienų srautas

Veidai2019.06.11 14:25

Samoa valstybėje uždrausta rodyti filmą apie Eltoną Johną: „Rocketman“ prieštarauja vietos įstatymams

LRT.lt, ELTA 2019.06.11 14:25

Samoa valstybės institucijos uždraudė šalies kino teatrams rodyti biografinį filmą apie muzikos atlikėją Eltoną Johną „Rocketman“, nes juostoje rodomos gėjų sekso scenos, skelbia BBC.

Remiantis Samoa įstatymais, gėjų seksas yra neteisėtas ir už tai gali būti baudžiama kalėjimu iki septynerių metų. Filme pasakojama muzikanto E. Johno išgarsėjimo istorija, jame yra sekso scenų tarp vyrų.

Samoa sostinėje Apijoje esantis kino teatras „Apollo Cinemas“ savo paskyroje socialiniame tinkle feisbuke rašė: „Deja, dėl cenzūros turėjome atšaukti „Rocketman“ seansus“.

Apie 97 proc. Samoa populiacijos yra krikščionys. Tai ne pirmas kartas, kai Samoa uždraudžiama rodyti kokį nors kino filmą „dėl krikščioniškų ir kultūrinių įsitikinimų“.

2009 metais Samoa uždrausta rodyti filmą „Milkas“ (Milk), kuris paremtas kovotojo už gėjų teises ir politiko Harvey'io Milko gyvenimu. 2006 metais Samoa uždraudė kino teatruose rodyti dramą „Da Vinčio kodas“ („The Da Vinci Code“).

LRT.lt primena, kad filme išvysime ir bene garsiausią šalies dizainerį Juozą Statkevičių.

Nepaisant ilgametės draugystės su filmą režisavusiu Dexteriu Fletcheriu ir jo sutuoktine režisiere Dalia Ibelhauptaite, filmą kūrusios kino studijos „Paramount“ atstovai nuolaidžiauti J. Statkevičiui nebuvo linkę.

„Vaidmeniui buvo ieškomas dizaineris, tačiau į filmavimo aikštelę patekau tikrai ne draugysčių dėka – perėjau visą ruožą patikrų – vertino mano kūrybos vaizdo medžiagą, nuotraukas, mano asmenybę. Sulaukiau gausybės komplimentų – Holivudas matė daug dizainerių, tačiau kino studijos atstovai buvo nustebę, jog tokia maža šalis kaip Lietuva turi tokio lygio kutiurjė, tad džiaugiuosi, galėdamas nustebinti net visko mačiusius“, – apie atrankų subtilybes pasakojo jis.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi