Veidai

2019.06.11 12:17

Aplink Lietuvą motoroleriu važiuojantis komikas Mantas Bartuševičius: kiekviena kelionė – pasiruošimas kitai

LRT RADIJO laida „Vasaros popietė“, LRT.lt2019.06.11 12:17

Komikas Mantas Bartuševičius mėgsta iššūkius – jų susigalvoja kiekvieną vasarą. Prieš kelerius metus jis pėsčiomis apėjo visą Lietuvą, o dabar su humoristu Mantu Katleriu išvyko į naują kelionę – Lietuvą dviese apkeliaus motoroleriais. LRT RADIJUI jis pasakojo, kad būtent keliaudamas gimtinėje apie save sužinojo daugiausiai.

„Stand-up“ komedijos žanro atlikėjas M. Bartuševičius taip pat kuria internetinį vaizdo turinį, rašo scenarijus įvairiems projektams, o turėdamas laisvo laiko – keliauja. Neseniai jis buvo nuvykęs į Jordaniją, o dabar vėl keliauja Lietuvoje. Prieš su M. Katleriu išvykdamas į ilgą kelionę, LRT RADIJUI jis pasakojo apie pasiruošimą.

Jis tikino, kad su M. Katleriu stengsis važiuoti kuo arčiau Lietuvos pasienio. „Kai ėjau pėsčiomis, jau išbandžiau vietas, kur arčiau sienos nebeprieisi – keliavau visai šalia Nemuno, kur jau nieko arčiau sienos nėra. Bandysime važiuoti tais pačiais arba dar arčiau sienos esančiais keliais, bet užsuksime ir į Lietuvos vidurį. Norime kuo daugiau pamatyti, patirti, apkeliauti ir pasidalinti“, – sakė jis.

View this post on Instagram

Su @mantas.bartusevicius esam žodžio žmonės :) jei suspaudėm rankas per kitokius pasikalbėjimus, kad su savo vespom aplėksim Lietuvą, tai reiškia taip ir padarysim! Isvykstam į kelionę jau šį sekmadienį! Maršrutą susidėliojom pagal savo nuomonę, bet labai norim ir jūsų pagalbos :) padėkit, žmogai. Pasakykit visas vietas, kur Lietuvoj skaniai galima pavalgyt :D tikrai turi būti Lietuvoj daugiau tokių vietų, kaip Pakalnutė, Kavarsko Koldūnai ar Labanoro restoranas, apie kurias nesam dar girdėję. Įtraukit mus į savo krašto kulinarinį paveldą :) jei gyvenat, pajūry, sakykit, kur žuvis geriausia. Jei Varėnoj, tai kur grikių paėst :D o pas Batrtuševičių nuėję dar parašykit, šiaip ką verta aplankyt Lietuvoj. Ačiū!!! :)))

A post shared by Mantas Katleris (@mantaskatleris) on

Prieš kelerius metus Lietuvą pėsčiomis apėjęs humoristas tikino, kad būtent toje kelionėje geriausiai pažino save: „Tada nuostabu buvo tai, kad buvau vienas. Kai esi vienas, anksčiau ar vėliau su savimi susiduri. Jei pirmą savaitę ištversi dainuodamas ir kalbėdamas su savimi, galiausiai po savaitės prieisi prie svarbiausių, klausimų, kuriuos turi atsakyti. Kai esi su kitais žmonėmis, labiau mokaisi kaip elgtis su jais problemiškose situacijose. Prisipažįstu, man labai reikia kantrybės, greitai susinervinu, parodau tuos nervus, kai reikėtų patylėti.“

M. Bartuševičius įsitikinęs – kiekviena kelionė yra pasiruošimas kitai laukiančiai kelionei. „Tikiu, kad laukia dar ne viena kelionė. Kiekviena kelionė duoda patyrimą ir žinių, kaip viską daryti kitoje kelionėje. Tuomet kelionės tampa vis geresnės. Dabar kiekviena kelionė yra geriausia mano gyvenime“, – sakė jis.

Keliaudamas jis mėgsta daryti tai, ką parekomenduoja vietiniai gyventojai: „Jie pataria geriau, nei internete pataria turistai. Dažnai nukenti, nes nuvažiuoji į tas plastikines, iščiustytas vietas – tai nėra tikroji šalis. Man patinka toje šalyje išsinuomoti automobilį ir apkeliauti visą šalį, viską pamatyti, nueiti ten, kur vietiniai eina valgyti, eiti ten, kur eina jie, ilsėtis ten, kur jie ilsisi.“

Plačiau – laidos įraše.


 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.